Archiwa tagu: prawo

prawo

Dlaczego opłaca się założyć swoją firmę

Obecny rynek pracy daje liczne udogodnienia. Nie wszyscy chcą mieć umowę o pracę . Podobnie jak nie zawsze jest dla nas odpowiednia umowa o dzieło. Dlatego dużo osób decyduje się na zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej.

Geodezja – na czym polega i czy warto ją studiować

W obecnych czasach dla młodzieży wybór studiów to spory kłopot. W Polsce możemy trafić na bardzo duża liczba uniwersytetów umożliwiających świetną jakość kształcenia. Ilość kierunków jest ogromna i dla licealistów wybór tego jedynego to bardzo twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli maturzyści są przekonani, iż pragną pójść na medycynę czy prawo, wówczas sprawa jest prosta. Gorzej z tymi, którzy nie do końca wiedzą, co chcieliby robić, a tych jest zdecydowanie więcej. Naturalnie w pierwszej kolejności musimy określić, czy jesteśmy zainteresowani studiami humanistycznymi, czy raczej ścisłymi. Następnym krokiem będzie odpowiednie rozeznanie w uczelniach oraz kierunkach jakie oferują.

Najczęstsze trudności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak radzić sobie z biurokracją?

We współczesnych czasach coraz większa część ludzi nie tylko chce posiadać swoją firmę, ale realizuje tego rodzaju plany w rzeczywistości. W przytłaczającej większości współczesnych krajów, mamy do czynienia z wolnym rynkiem, którego podstawą jest to, że praktycznie każdy może rozpocząć działalność gospodarczą, wytwarzając czy sprzedając wybrane produkty, czy też usługi.

Jakie kary grożą za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie i jakie składki ZUS opłaca chlebodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi istotnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam grozić grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, oraz także pozbawienie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Co więcej za nielegalne, pirackie oprogramowanie zdoła grozić także zarekwirowanie każdych narzędzi przestępstwa, takich jak na przykład kompy, laptopy, płyty główne i tak dalej., i także zapłata zadośćuczynienia.