Dobór stosownego wzoru domu to niezwykle znacząca kwestia. Propozycja musi pasować do wielkości parceli, wytycznych ustalonych przez urząd konkretnej gminy, również dopełniać żądania właściciela. Projekt domu z dachem dwuspadowym to najczęściej wybierany pomysł przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Budowle mieszczące się w tej kategorii cechuje prosta i zwarta bryła, oraz typowa konstrukcja dachu, co w znamienny sposób oddziałuje na wartość budowy.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+
Przekrycie budowli dachem dwuspadowym sprawia, że pokoje na poddaszu posiadają na ogół jeden spad, dzięki czemu jest możliwość ciekawie urządzać indywidualne pokoje. Dach dwuspadowy (http://studiokrajobrazy.pl/kategoria/domy (dom prefabrykowany cena)-szeregowe) to dach energooszczędny, gdyż im mniejsza nawierzchnia dachu, tym mniejsze starty ciepła budynku. Im mniej połaci dachu, załamań, tym mniej mostków termicznych, przez które uchodzi ciepło z domu. Estetyka domu (domy z gotowych elementów cennik) z dachem dwuspadowym to również ważny składnik przy wyborze domu. Projekty z dachem dwuspadowym to projekty trwałe i szykowne – http://studiokrajobrazy.pl/. Dobór propozycji z dachem dwuspadowym jest olbrzymi.

Dom niedrogi w budowie i energooszczędny, to dla wielu ludzi wyśniony projekt domu. Projekt domu z dachem dwuspadowym ma zawsze rzeczową, prostą konstrukcję i przejrzysty funkcjonalny kształt. Domki z dachem dwuspadowym tworzą ponadczasowy element krajobrazu, nawiązują do tradycyjnej i solidnej zabudowy, charakteryzuje je elegancka forma architektoniczna.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+

Schemat domu o prostym zarysie budynku opartym zwykle na zarysie prostokąta i z grzbietem dwuspadowym, jest również prosty w budowie, co pozwala często na realizację wielu prac budowlanych systemem oszczędnym. Poddasze w wzorach budynków z takim zadaszeniem jest w stanie być doświetlone oknami dachowymi, czy też lukarnami, co bardzo dobrze oświetla górne pokoje. W tym ostatnim przypadku bryła jest bardziej ubogacona, a poddasze zyskuje na powierzchni użytkowej. Jednocześnie trzeba się liczyć z większymi ubytkami ciepła.

Projekt domu z dachem dwuspadowym to model pożyteczny i tani w budowie, a dodanie poszczególnych detali dodaje budynkowi charakteru.

Tagged on: