Jeszcze kilkanaście lat temu oddanie dokumentu PIT kojarzyło się Polakom z całkowitym koszmarem. Zbyt długie kolejki do urzędu oraz konieczność wypisywania dokumentu długopisem powodowały, że ludzie irytowali się tylko na samo słowo PIT.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś szczęśliwie wydaje się być już dużo łatwiej. Uproszczono te formularze, które wypełniają wszyscy ci, którzy nie posiadają firmy. Wypełnienie takiego formularza zajmuje dziś maksymalnie kwadrans.

Na dodatek w sieci jest cała masa aplikacji, które ułatwiają życie. Wystarczy odszukać portal podatnika i załadować na swój laptop dobrą aplikację. Pomoże nam ona na spokojnie wypełnić PIT – sprawdź wiecej o pitach. Zaznaczy wszelkie wymagane pola i sama policzy właściwe pozycje.

Wysłanie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak łatwe. Następnym plusem jest to, że wszelkie dokumenty możemy wysłać przez internet i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, toteż możemy spać bez stresu i wcale nie przejmować się kolejkami w urzędzie. Mamy możliwość dokument wypełnić i wysłać siedząc sobie na sofie i sącząc gorącą czekoladę. Trzeba tylko zawczasu zorientować się jaki rodzaj PIT-u powinniśmy złożyć.

Jest to niezwykle istotne, gdyż jeśli wyślemy błędny dokument, to na sto procent fiskus będzie do nas dzwonić i poprosi o kolejne uzupełnienie prawidłowego dokumentu – sprawdź wiecej o pitach.

Za jakiś czas niejeden rodak będzie musiał wysłać zeznanie podatkowe – na szczęście w obecnych czasach jest już to dość łatwe
Tagi: