Pomysłowość w poszukiwaniu zatrudnienia staje się jak najbardziej pożądana. Niektórzy poszukujący stanowiska stają na wysokości zadania i biją rekordy w tej dziedzinie życia. Kogo rozczarowały standardowe sposoby poszukiwania pracy, ten ucieka się do naprawdę nietypowych rozwiązań.

Billboard

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
A jednym z nich jest wynajęcie bilbordu w sercu ogromnego miasta z nie mniej olbrzymim plakatem wychwalającym umiejętności potencjalnego kandydata do pracy. Jednak frazy billboardy Jelenia Góra nie wpisują w internet bezrobotni, ale przede wszystkim posiadacze albo zarządcy wielkich korporacji, ponieważ to oni mają wystarczająco wiele funduszy pieniężnych, aby zapłacić za taką reklamę. Aby reklama outdoorowa przyniosła spodziewane efekty, opracowane plakaty trzeba umieścić przynajmniej w kilkunastu najbardziej gwarnych zakątkach miast bądź przy szosach ekspresowych.

Im częściej reklama będzie rzucać się w oczy, tym większa będzie jej efektywność. Skoro za wydajnością stoi duża liczba reklam zamieszczonych na billboardach, to i jednocześnie wzrosnąć muszą koszty ich realizacji, zatem reklamy outdoorowe, a konkretniej rzecz ujmując bilbordy, są dostępne tylko dla tych, którzy po prostu są bogaci, czyli w omawianym przypadku dla potężnych polskich bądź zagranicznych korporacji. Kto jednak powątpiewa w efektywność reklamy na bilbordach, ten (Siatki sportowe i budowlane, place zabaw – dodatkowe informacje) pomyśli o telebimach. To całkowicie nowy nośnik, który ponoć jest o dużo bardziej skuteczny niż te znane od lat formy promocji. Być może z upływem dekad np. sformułowanie billboardy Jarosław stanie się prawie nieznane, gdyż zostanie ono z dużą dozą prawdopodobieństwa wyparte przez jeszcze obecnie nieznane nośniki reklamy.

billboard reklamowy na ścianie budynku

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama zewnętrza okazuje na tyle wszechobecna, że pobocza ulic naszych miejscowości usiane są kolorowymi plakatami. A jeśli wpisać w wyszukiwarkę hasło billboardy Jelenia Góra – , to otrzyma się rejestr przynajmniej kilku agencji reklamowych, które w swej ofercie usługowej mają taką właśnie pozycję. Zresztą ten spis możliwych form reklamy na nich się nie finalizuje. W końcu promować się pragną nie tylko korporacje zatrudniające wielu pracowników, lecz także te mniejsze zakłady. Ich posiadacze z pewnością będą zainteresowani może nie tyle billboardami lub telebimami, ile najzwyklejszymi banerami. Kto posiada zakład zegarmistrzowski usytuowany w oficynie starej kamienicy, ten musi pomyśleć o dosyć sporej tablicy informacyjnej, która pokieruje zdezorientowanych usługobiorców.
Z jakich przyczyn posiadacze potężnych firm bądź fabryk wybierają na zakup reklam zewnętrznych
Tagi: