Zawód adwokata jest bardzo dobrze znany. Większość z nas bez trudu skojarzy go z różnymi rozprawami sądowymi. Kojarzymy go też z charakterystycznymi strojami, jak togi, wiemy również, iż każdy adwokat powinien się długo uczyć. Rzecz w tym, że same studia w zawodzie prawnika nie gwarantują prawa do wykonywania obowiązków adwokata. To o wiele dłuższy proces czasowy, w który wliczana jest paroletnia aplikacja oraz zdobywanie doświadczenia pod okiem świetnych profesjonalistów.

Następną rzeczą, która jest związana z tą profesją są całkiem dobre zarobki.

rozprawa sądowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Adwokaci mogą liczyć na dosyć ciekawe zarobki, właściwe do ich stażu pracy. Korzystając z usług prawniczych musimy w związku z tym liczyć się z tym, iż niekoniecznie będzie to tania usługa, ale z pewnością jest warta tej ceny. Przeciętna osoba nie zna się tak właściwie na przepisach prawa, co jest najprostszą drogą, żeby wpaść w kłopoty. Na pewno jeżeli mamy jakieś prawne problemy dobrze jest skorzystać z pracy adwokata. Kancelaria adwokacka udziela porad w różnych kwestiach. Dowiedz się w jakich obszarach działamy Kancelaria Adwokacka adw. Grzegorz Knuter.

W przeciwieństwie do radcy prawnego, adwokat będzie mógł nas reprezentować w sądzie we wszystkich rodzajach spraw.

Są to sprawy karne. Do takich spraw zaliczamy też rozprawy karno-skarbowe, są to wykroczenia narkotykowe i komunikacyjne. Bez specjalisty trudno sobie dać radę w osamotnieniu. Inny rodzaj to sprawy administracyjne, mają one związek z nieruchomościami oraz pozwoleniami. Dużo z nich odnosi się również do statusu cudzoziemców. Kolejny typ to sprawy gospodarcze, są związane z odszkodowaniami oraz zadośćuczynieniem. W takiej grupie są również sprawy , które odnoszą się do prawa rodzinnego oraz cywilnego. W jakim momencie wybrać się do adwokata?

Możemy się do niego udać praktycznie w każdej kwestii, natomiast nie zawsze posiadamy na to odpowiednie środki.

W niektórych kwestiach nie będzie on potrzebny, jak chociażby w momencie rozprawy rozwodowej albo orzekania o winie, w tego rodzaju sytuacjach bez problemu sobie poradzimy sami. Jeśli jednakże określone kwestie są dla nas zawiłe i nie do końca jasne to nie ma co się zastanawiać, tym bardziej, iż tego typu pomoc znajdziemy prawie wszędzie, lecz a już na pewno w większych miejscowościach, takich jak Wrocław.

W jakim momencie korzystać z pomocy adwokata? Czy w każdym momencie jego rada jest niezbędna? O czym trzeba pamiętać?
Tagi: