Dobierając swoje pierwsze utwory na gitarę, młodzi ludzie zwykle rozpoczynają od piosenek. W przypadku kilkuletnich dzieci są to z reguły zwykłe proste piosenki znane również naszym rodzicom. Piosenki te weszły do kanonu utworów, które znajdujemy w większości śpiewników harcerskich i ogniskowych. Nie są to zwykle utwory trudne, grane są na prostych podstawowych akordach, nawet w sytuacji gdy w oryginalnej wersji utworu partie gitary są bardziej rozbudowane.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Ten typ pracy z instrumentem może oczywiście umożliwiać nam pobrzdękiwanie sobie na gitarze na ogniskach. Będziemy potrafili zagrać kilka piosenek, najczęściej wszystkie z nich uderzać będziemy tak samo, sprowadzając wszystkie do podstawowych akordów i typowych dwóch, może trzech bić. Na pewno jednak nasze ucho nie uwrażliwi się na to, czym naprawdę jest muzyka, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy trybami akordów i wszelkimi ich przebiegami, progresjami.

Jeśli ktoś oczekuje więcej od swojej przgody z gitarą, muzi już zaczynając grę na instrumencie wyszukiwać sobie kawałki z różnorodnych gatunków muzycznych. Dobrze jest też, żeby te utwory można bylo grać kilkoma technikami. Może się okazać, że kilkakrotne zagranie piosenki lub utworu, który za pierwszym razem wydaje nam się niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasze ucho w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne. Po pewnym czasie stwierdzimy, że jesteśmy w stanie usłyszeć co raz więcej muzyki i tym samym nasz muzyczny świat się poszerzył.

gitara

Autor: Angela Quitoriano
Źródło: http://www.flickr.com

W młodym wieku oczywiście podstawową rolę w grze na gitarze odgrywją emocje. Dzięki nim chęć grania rośnie. Mówiąc językiem prostym, można powiedzieć, że nakręcamy sięw sytuacji, w której udaje nam się zagrać jakiś motyw, a jeśli w tym wszystkim jest to utwór, który lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Warto więc oprócz zwykłych banalnych piosenek uczyć się utworów repertuaru klasycznego lub nawet jazzowego. Oczywiście najistotniejszy jest silnik, serce, które emocje pobudzi, a tutaj jednak na początku największą frajdę dają nam utwory rockowe.

Dobierając stosowne tytuły na pewno należy sięgnąć do takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy zespół Motorhead, albo Muse – .

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz ochotę pozostawić swoje komentarze na temat (https://sklepmuzyczny.pl/c,227-statywy-mikrofonowe)? Będzie to dla nas szalenie miłe doświadczenie.

W tym ostatnim przypadku muzyka często wzbogacona jest o efekty elektroniczne. Szukanie swojego własnego brzmienia może stać się również zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.

W jaki sposób rozpocząć uczenie się gry na wiośle
Tagi: