Jak to po okresie zimowym bywa czujemy się dość osłabieni. Mamy wrażenie, iż straciliśmy sporo z naszej formy sprzed paru miesięcy. Szukamy sposobów na regenerację i na to aby nasze ciało wróciło do normy. Jak to zrobić?

ćwiczenia na orbitreku

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze spadek naszej formy wystąpił na skutek średnio zdrowego jedzenia. Niestety, ale ilość świeżych warzyw i owoców, które spożywamy zimą drastycznie spada. Ceny warzyw w sklepach nie pomagają, a oprócz tego mamy duże wątpliwości czy aby nie są one nafaszerowane sporą ilością substancji chemicznych. Zamiast tego przyjmujemy różnego rodzaju tabletki będące substytutem witamin oraz minerałów, jakie niestety nie wchłaniają się tak dobrze jak związki z pożywienia. Z tego powodu trzeba naładować swój organizm sporą dawką paliwa pod postacią zdrowego i wartościowego jedzenia. Takim dobrym przykładem są zielone koktajle. Przygotowywane z zielonych warzyw oraz różnych owoców. Dodadzą nam one dużej dawki energii jak również odżywią w dużej mierze nasz organizmy.

Źródło: http://www.rehafit.org/o-nas

Kolejną rzeczą będzie wysiłek fizyczny. Sport wszelkiego rodzaju pobudzi nas do działania, zmusi nasz organizm do wytwarzania endorfin. Można wykonywać naprawdę różne rodzaje aktywności. Ważne aby robić coś co lubimy. Chodzi przecież o to żeby zapału starczyło nam nie tylko na sam początek, lecz na dłużej. Dlatego, jeśli nie czujemy się w pełni sił to nie rozpoczynajmy od forsownych biegów. Zebranie grupki znajomych oraz pogranie w piłkę też jest formą wysiłku, ale o wiele ciekawszą i bardziej mobilizującą do wyjścia z domu niż samotne biegi. Prócz treningów należy również zadbać o regenerację. W tym wypadku masaż będzie doskonałym pomysłem – więcej info. Nie bez przyczyny ta forma zabiegów sprawdza się świetnie jako rehabilitacja, gdzie tak kluczową rolę odgrywa powrót do sprawności. Oczywiście nie o taką skalę chodzi, jednak i tak masaże wpływają świetnie na nasz organizm pomagając nam czuć się sprawniej.

warzywa

Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystajmy dużo ze świeżego powietrza. Wcześniej mieliśmy
najczęściej wymówkę w postaci złej pogody. Mogliśmy sobie tłumaczyć nasze siedzenie przed telewizorem i brak chęci na większą aktywność. Może rzeczywiście czasami pogoda nie pomaga, wczesną wiosną również ale gdy już zmusimy się do wyjścia to stwierdzimy, iż prezentuje się to gorzej z okna naszego domu aniżeli w rzeczywistości. Po powrocie bowiem mamy satysfakcję oraz przepełnia nas energia. Wyraźnie odczuwamy wzrost endorfin spowodowany wysiłkiem. Mamy o wiele większą ochotę do działania.
W jaki sposób podreperować nasze ciało po sezonie zimowym? Co nam pomoże?
Tagi: