Chciałbyś wiedzieć, czym jest TPM? To Total Productive Maintenance, inaczej mówiąc – Produktywne Utrzymanie Maszyn. Przez to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze, jest coraz częściej oraz chętniej stosowanym rozwiązaniem, a polega na podnoszeniu produktywności maszyn używanych w danym procesie produkcji. Odbywa się to przy stosowaniu sprawdzonych technik, pozwalających uzyskać właśnie takie efekty.

Dzięki TPM jak stosować TPM można utworzyć bardzo dobry system, jak również można powiedzieć nową kulturę przedsiębiorstwa, jaka doskonale przeciwdziała stratom w określonej placówce.

maszyny

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym punktem wskazanego systemu, na jakim wszystko bazuje, jest automatyczne utrzymanie ruchu. Przez jego wprowadzenie zmienia się produktywność całego przedsiębiorstwa, gdyż lepiej zarządza się posiadanym parkiem maszynowym, między innymi rozwija się działania prewencyjne. Jak wiadomo albowiem, wyłącznie regularnie serwisowane maszyny mogą działać zupełnie sprawnie i być wykorzystywane w sposób, do jakiego są przeznaczone – . Co więcej systematyczne serwisowanie chroni przed występowaniem awarii, a naprawy są rzecz jasna o wiele kosztowniejsze niż konserwowanie, o czym dobrze pamiętać, jeżeli nie jesteśmy przekonani do niniejszych działań. Także pracownicy muszą angażować się w dbanie o sprzęty, na przykład zwracając uwagę na kłopoty, gdy zaczynają się one pojawiać i powiadamiając o nich.

przemysł

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Warto orientować się w takich sprawach, szczególnie jeśli jesteśmy zatrudnieni w przemyśle. To naturalnie wyłącznie początek informacji, które należy wiedzieć w temacie Produktywnego Utrzymania Maszyn. Więcej możemy dowiedzieć się między innymi na szkoleniach, jakie są skierowane nade wszystko do ludzi trudniących się utrzymaniem ruchu, jak również procesami produkcji, a więc na przykład do brygadzistów czy kierowników produkcji. W trakcie wartościowych zajęć dowiedzą się w jaki sposób radzić sobie z takimi kłopotami jak psujące się obrabiarki CNC http://www.grupapartner.pl lub niska odpowiedzialność pracowników za urządzenia, na których pracują. To zagadnienia, jakie są kluczowe, toteż takie szkolenie naprowadzi nas na właściwą drogę, by potrafić im sprostać, co jest niezwykle ważne, jeżeli zależy nam na jak najlepszej pozycji na rynku.
TPM – poznaj najistotniejsze informacje na jego temat
Tagi: