To jeden z niewielu dni w roku, kiedy możemy gruntownie pomyśleć o naszym życiu i śmierci, która niechybnie spotka każdego z nas. Należy przy tym orientować się jak powinniśmy przygotować się na wypadek śmierci bliskiej osoby. Są to kwestie, które staramy się omijać, jednak wcześniej czy później będzie się miało z nimi styczności i wówczas warto być należycie przygotowanym.

Kiedy umrze bliska nam osoba w pierwszym rzędzie musimy skontaktować się z firmą jaką jest usługi pogrzebowe Wrocław, żeby ustalić wszelkie kwestie dotyczące pogrzebu. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, zwłaszcza dla najbliższych osób, ale niestety każdy z nas w jakimś momencie swojego życia będzie musiał w nim brać udział. W czasie pogrzebu oddajemy hołd zmarłej osobie, wspominamy jak żyła i jaka była, by na zawsze zachować ją w pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, które następnie przewozi się na cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek oferuje się również możliwość kremacji zwłok. Kremacja zwłok Wrocław jest to spalenie ciała w specjalnie przygotowanym do tego celu piecu. Krematoria znajdują się obecnie w każdym dużym mieście. W takim przypadku powstały w wyniku spalenia popiół przechowywany jest w urnie. Jej utrzymanie jest łatwiejsze i tańsze niż zbudowanie i opieka nad nagrobkiem, dlatego coraz więcej ludzi korzysta właśnie z tego typu rozwiązania. Każdorazowo trumna czy urna jest przewożona na cmentarz, gdzie jest umieszczana w konkretnym miejscu. Jeśli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Gdańsk, Lublin i każde inne większe miasto udostępnia zarówno transport najpierw do domu zmarłego, jak i w dalszej kolejności na cmentarz. Dziś nie ma też problemów z przewiezieniem trumny z innego kraju, jednakże nie każda firma o tym charakterze realizuje transport zagraniczny. Zobacz więcej na stronie: http://memento-wroc.pl/

W przypadku pogrzebu płacimy za zakupienie trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, wykonanie nagrobka, a także transport zwłok i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek pogrzebowy i w tym celu trzeba się udać do terenowej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś z rodziny, ale także pracodawca, czy kapłan po wcześniejszym pokryciu kosztów za pogrzeb.
Święto 1 listopada jest dniem przepełnionym nostalgią i zadumą.
Tagi: