Przy eskapadzie w górskie tereny podstawą jest obuwie w góry i bielizna termiczna. Ich wybór jest istotną kwestią, ponieważ każda noga ma swój kształt oraz wymogi, tak samo jak każde ciało. Nie we wszystkie górskie tereny będą odpowiednie wszystkie buty.

wgl.pl/category/odziez-turystyczna-bielizna-termoaktywna

Autor: Gerhard Haindl
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy dowiedzieć się jakie warunki klimatyczne panują w miejscu, w które zamierzamy wybrać się oraz w jaką porę roku będziemy wędrować po górach. Bielizna termiczna również posiada różne rodzaje oraz określone przeznaczenie. Jej zadaniem jest odizolowanie i zabezpieczenie skóry przed wilgotnością. Dobra bielizna termiczna efektywnie wyprowadza wodę na zewnątrz, dzięki czemu ciało jest suche, zatrzymuje ciepło oraz jest ochronione przed zatarciami.

Obuwie w góry -> , przeważnie wytwarza się z porządniejszych surowców, niż te które nosimy na co dzień – zwłaszcza ze skór licowych, nubuku i zamszu. Odzież termiczna- także wykorzystuje wyższe jakościowo tkaniny syntetyczne. Gwarantują one ogromną przepuszczalność powietrza i równowagę termiczną, iż nie absorbują wilgoci i są antyalergiczne.

góry

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Odzież termoaktywna to korzyść dla zdrowia, gdyż posiada właściwości bakteriobójcze, przez co zapobiega nieładnym zapachom. Najłatwiejszym, najodporniejszym i najbardziej zdrowym dla nogi jest dobór butów skórzanych.

Chcemy Cię zachęcić do następnej porywającej strony – kontynuuj wyszukiwanie bez limitów, żeby mieć możliwość zapoznania się z nowymi artykułami na powyższy temat.

Są one łatwe w pielęgnacji, przetrwają kilka lat, są wytrzymałe na uszkodzenia, a po zakonserwowaniu stają się nieprzemakalne. Wysokość obuwia jest uzależniona od kierunku naszej wycieczki – te wyższe przeznaczone są w wysokie górskie tereny, i mokre tereny, zaś te niskie analogicznie – w niższe i bardziej jałowe obszary. Odzież termiczną także powinniśmy dopasować do koncepcji eskapady. Istnieją trzy typy grubości bielizny termoaktywnej, ale najistotniejsze jest, by odpowiednio przylegała do skóry.

Zdecydujmy się na lżejszy model odzieży termicznych, gdy przy naszych eskapadach oraz dyscyplinach sportowych jest wymagana niższa aktywność fizyczna. Im bardziej natężony trud – tym bielizna termiczna powinna być cieplejsza. Skierujmy też czujność na sezon – analogicznie cieńszy ciuch potrzebny będzie w cieplejsze pory roku, zaś bardziej ciepły w zimniejsze. Wybierając nasze bezpieczeństwo wskazane jest kupić obuwie w góry z porządnymi podeszwami.

Po przeglądnięciu naszego tekstu kusi Cię, żeby pozostawić na tej witrynie jakieś komentarze na nasz temat? Nie zwlekaj! Każda ocena będzie dla nas kluczowa.

Jest to najistotniejsza element obuwia – od niej zależy nasza wygoda i bezpieczeństwo stopy. Dzięki właściwie dopasowanej podeszwie nie poślizgniemy się na mokrym terenie. Odpowiednia podeszwa powinna składać się z kilku warstw. Rozważny zakup odzieży termicznej i butów górskich umożliwi w pełni cieszyć się czynnym oraz zdrowym odpoczynkiem na łonie natury.

Przy wyprawach w górskie tereny solidne obuwie oraz ciepłe ubrania to powinność
Tagi: