Jak to jest z tą modą, która wiecznie zagląda do naszej garderoby i kontroluje, obserwuje, co w niej mamy, jakie zmiany miały miejsce i czy na lepsze, a może teżna gorsze, i jakie są nasze plany, czy poddamy się nowym tendencjom , czy też nie, lepiej będzie jak obierzemy swój własny kierunek, pójdziemy swoją drogą, nie będziemy wzorować się na jednosezonowej modzie, która zniknie tak szybko jak się pojawiła, jak bańka mydlana i nastanie coś innego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada wygląda tak, że nie warto polegać tylko na najnowszych trendach mody, bo można wyjść na tym źle. Jeśli kilka lat wstecz jakiś twórca mody przewidywał, iż spodnie materiałowe damskie to już przeszłość to dziś wiadomo w jakim był błędzie. Ten krój ma się bardzo dobrze. Takie przewidywanie jest podobne do wieszczenia futurologów, którzy przewidują, iż za tyle i tyle lat jakiś kraj przestanie istnieć, a za sto lat inny kraj będzie światową potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest niedorzeczne, gdyż nieczęsto się sprawdza, z drugiej strony wspomniany „jasnowidz” za

Modelka

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już żył, w związku z tym może teraz snuć różnorakie wizje przyszłości (wygodne spodnie sportowe damskie).

Tak samo to wygląda z wizjonerami mody, którzy myślą, iż posiadają niesamowitą wiedzę i instynkt niespotykany u innych, i że to, co powiedzą bez wątpienia się ziści. Twierdzą, że spodnie sportowe damskie odejdą do lamusa, a sztruksy damskie przeobrażą się w coś na kształt skafandra astronauty.

Pod tym linkiem opublikowana jest jeszcze inna strona prezentująca tę tematykę. Sprawdź także inny świetny tekst na ten temat. On również jest warty poznania.

Takie wizje wydaja się nierzeczywiste, no przecież można marzyć. Tak samo, wielu z nich jeszcze kilka lat wstecz przewidywało, że spodnie wizytowe damskie staną się za bardzo podobne do męskich, tak bardzo, że aż trudno będzie je rozróżnić. Jak widać, to, oraz wiele innych prognoz nie weszło w życie. Zatem, czy opłaca się słuchać fachowców w zakresie mody? (spodnie na specjalne okazje dla kobiet).

Raczej nie, ponieważ każdy z nas wie, co będzie dla niego dobre, w jakim stroju czuje się dobrze, co może założyć na konkretną ceremonię, a co w trakcie innej okazji nie pasuje. Jednakże warto wiedzieć, że są projektanci, którzy naprawdę mogą nam pomóc, potrzeba tylko jednego: obopólnego zrozumienia. Musimy zaakceptować wizję zawodowca|, a on z kolei musi wziąć pod uwagę nasz indywidualny gust i nasze zapatrywania się na jego projekt. Dzięki takiej współpracy można osiągnąć świetne rezultaty.
Twórcy mody. Czy za każdym razem mają słuszność?