We współczesnych realiach coraz większa część ludzi nie tylko chce posiadać własną firmę, ale realizuje również swoje plany w rzeczywistości. W przytłaczającej większości dzisiejszych krajów, mamy do czynienia z wolnym rynkiem, którego fundamentem jest to, że właściwie każdy może stworzyć działalność gospodarczą, produkując czy sprzedając określone produkty, bądź usługi.

dolar

Autor: Luis Romero
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, że mnóstwo osób wybiera takie rozwiązanie, jako że związane jest ono z wieloma korzyściami. Po pierwsze, możliwe jest uzyskiwanie wyjątkowo wysokiego wynagrodzenia w postaci pokaźnych zysków. Jeśli jesteśmy właścicielami firmy to sami decydujemy o tym, czy chcemy spożytkować zarobione pieniądze na osobiste potrzeby, czy też przeznaczyć je na rozwój firmy. Osiągane zarobki mogą być naprawdę wysokie, o ile nasza firma dobrze prosperuje. Kolejną zaletą jest to, że wszelkie decyzje podejmujemy w sposób niezależny od nikogo, bowiem jesteśmy „kowalami własnego losu”. Jest to nasza działalność gospodarcza i to my za wszystko odpowiadamy.

Niemniej wielu przedsiębiorców narzeka na ogromną biurokrację, która w tym przypadku ma miejsce. Nie sposób jest wymienić choćby większości przepisów prawa, czy też regulacji dotyczących prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Konieczna jest tedy archiwizacja dokumentów księgowych przez określony czas, co generuje pewien problem w kontekście codziennej działalności firmy – czytaj więcej tu.

Skutki zalegania z opłatami
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że każda firma powinno płacić składki zus. Jeżeli będzie się z tym zwlekać, nie uniknie się dotkliwych kar. Warto zajrzeć w kalkulator odsetek zus ,https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odsetki-za-zwloke-koniecznie-zaplac-zus-w-terminieębiorca winien poszukiwać oszczędności w każdy możliwy sposób, a już na pewno nie powinien powodować sytuacji, w której pojawiają się niepotrzebne kary pieniężne. Warto więc wiedzieć na wszelki wypadek jak zawiesić działalność we właściwym momencie, żeby zabezpieczyć się przed dużymi karami . Niestety, ale jeżeli chcemy odnosić rezultaty w biznesie, to musimy najphttp://www.cenabiznesu.pl/-jak-zawiesic-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza
Najczęstsze trudności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak radzić sobie z biurokracją?
Tagi: