Przed dziesięciu laty, kiedy nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej i wiele krajów otwarło pracowniczy rynek dla ludzi z naszego kraju, rozpoczęła się zarobkowa emigracja, która trwa po dziś dzień.

Kłódki zakochanych par

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Ocenia się, że w poszukiwaniu lepszego życia mogło wyjechać ponad półtora miliona osób, zwłaszcza w młodym wieku, którzy u nas nie mieli żadnych perspektyw. Przeważnie zamiary były takie, że wyjedzie się na kilkanaście miesięcy, odłoży trochę gotówki i powróci do kraju. Jednak zdecydowana większość z tych ludzi, gdy zorientowali się że można w normalny sposób żyć i pracować, a w naszym kraju mimo obiecywania nic się nie zmieniło, to postanowili pozostać i układać przyszłość w obcym kraju.

Sporo z nich wyruszało za granicę będąc osobami samotnymi, bez żony, męża czy potomstwa. Jak będzie się miało dwadzieścia lat, to człowiek z reguły nie myśli o rodzinie, ale kilka lat później tęsknota za ustabilizowaniem się, no i oczywiście miłością jest zdecydowanie większa. Chyba każdy w pewnym momencie zaczyna tęsknić za kimś bliskim, szczególnie kiedy od kilku lat

Para podziwiająca zachód słońca

Autor: Adán Sánchez de Pedro
Źródło: http://www.flickr.com

przebywa z dala od swojej rodziny.

Wyjazd do pracy za granicę to ciężka decyzja. Jeśli wyjeżdżający nie ma żony, męża lub potomstwa to będzie mu z pewnością znacznie prościej. Lecz też musi mieć na uwadze to, że czas szybko mija, i w pewnej chwili na pewno będzie tęsknił za jakąś rodziną. Pracując w niewielkiej miejscowości gdzieś na południu Wielkiej Brytanii na pewno ciężej spotkać kogoś ciekawego, lecz jeśli ktoś tylko będzie chciał, to z pewnością może mu się udać spotkać miłość jaką szukał.

W zwiększającej się liczbie miast Polacy tworzą lokalne skupiska rodaków, z którymi warto się bliżej zapoznać, kogoś bliskiego spotkać także można w miejscu, w którym ma się pracę, a jeżeli ktoś nie bardzo będzie chęci na szukanie w ten sposób, to może również spróbować zgłosić swoją osobę do jednego z wielu randkowych serwisów.

Na zarobkowe wyjazdy decyduje się także duża ilość ludzi którzy mają rodzinę. Jeśli kraj opuszcza jedna osoba, a druga zostaje w domu, najczęściej mając pod opieką małe dzieci, to może to być dla nich bardzo duży test małżeńskiej wierności. Jak widać wiele osób po upływie czasu zapomina o przysięgach, które składali, decyduje się na przypadkowy flirt w uk, czy nawet poznaje kogoś innego, z kim będzie chciało na nowo ułożyć sobie życie.
Miłość za granicą
Tagi: