Pojęcie „dress code” zazwyczaj budzi niechęć wśród pracowników, lecz zamiast uskarżać się na ograniczenia, lepiej owe zasady przyswoić. Nagle może się okazać, że to co na pozór blokowało – było wspaniałą lekcją stylu i w przeciwieństwie do kobiet – mężczyzna zawsze ma ”się w co ubrać”. O czym powinniśmy pamiętać?

dla eleganckiego mężczyzny

Autor: Ludovic Bertron
Źródło: http://www.flickr.com
Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Ale wiedzmy, że wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest ten w kolorze czarnym, a granatowym. To kolor, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Do takiego garnituru dobierzmy koszule: białe, kremowe lub bladoniebieskie. Mimo, iż to tak banalny element męskiej garderoby, również wymaga zastanowienia przed zakupem. Wystarczy zwrócić uwagę na piętrzące się w szafie barwne, kupione pd wpływem impulsu modele. Dajmy się namówić klasyczne modele, z dobrych tkanin. O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Mawia się że prawdziwego mężczyznę można poznać po butach. Choć trudno przypisać te słowa konkretnemu autorowi, zapewne zgodzą się z nim reprezentanci świata mody. To przecież obuwie dopełnia każdą stylizację i jest wyznacznikiem stylu mężczyzny. Nadające się do pracy, tzw. buty wizytowe już od dłuższego czasu przestały mieć formę wąskich lakierek. Obecnie najmodniejszy model to oxfordy, czyli sznurowane buty z charakterystycznym przeszyciem.

Jeżeli uważasz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym znajdziesz dokładne opracowania zagadnień – odnośnik znajduje się tu.

Takie fasony oferuje nam np. firma Clarks, która stawia na jakość i komfort. Męska kolekcja wyróżnia się ponadczasową elegancją i stylem. Firma produkuje obuwie już od 1825 roku, co oznacza, iż wiele lat doświadczeń owocuje wiedzą na temat szytych butów. Buty Clarks to także modele obuwia dla kobiet oraz dzieci – buty, które ucieszą wszystkich!

Obmyślając stylizację należy wziąć pod uwagę, że buty wizytowe dla mężczyzn muszą współgrać z dodatkami, np. skórzanym paskiem. Najbardziej istotne jest to by posiadał klasyczną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę.

Czy niezbędne jest Ci istotne opracowanie tego zagadnienia z przeróżnymi wątkami? Przygotowaliśmy dla Ciebie dobrą informację – odszukasz je w podanym linku.

Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy codziennym looku możemy zdecydować się na modele z większymi klamrami.

Mężczyzna stosownie ubrany w pracy i nie tylko
Tagi: