Nawet najwspanialszy pomysł na usługę albo produkt niewiele się zda, jeśli firma nie będzie miała kapitału na jego realizację. Niestety szczególnie przy początkujących biznesach problem z pieniędzmi jest naprawdę poważny. Chcąc zaistnieć na rynku muszą zainwestować i wprowadzić produkt do sprzedaży, lecz zaczynając dopiero co funkcjonowanie nie mają należytego kapitału ani też dużych możliwości na uzyskanie przykładowo kredytów bankowych.

start up, biznes

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak dofinansowanie na rozwój firmy zdobyć można także na inne sposoby, zwłaszcza w nowych technologiach jest parę opcji na to. Jakich? Przekonaj się sama: dofinansowania dla przedsiębiorstw Prometeia. Oczywiście najważniejszy tu będzie pomysł, powinien on przede wszystkim zainteresować ludzi mogących zainwestować w niego, ale także dawać nadzieję na jakiś zysk w przyszłości. Dużo pomysłów będzie się bowiem wydawać w pierwszej chwili niesamowita, ale w rzeczywistości istotniejsze będzie to, czy znajdzie się klientów, którzy będą chcieli z tego skorzystać. A z tym niestety bywa dość różnie, dlatego też zanim się zacznie szukać finansowania trzeba dobrze przemyśleć to, jakie to mieć będzie szanse na powodzenie.

Jednym z najbardziej popularnych aktualnie sposobów na finansowanie startupów, jakie znacząco wybiegają w przyszłość i mogą dać szansę na powodzenie, będą Aniołowie Biznesu. Pod tym hasłem kryją się ludzie, którzy inwestują w ciekawe biznesy w zamian za część udziałów w firmie. Rzecz jasna nie będą tego robić bezinteresownie, gdyż przeważnie będzie to wyglądać tak, że za włożone środki dostają nawet kilkanaście procent udziałów – sprawdź tu:

biznes, finanse, startu up

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych biznesów tego typu sposób współpracowania daje możliwość uzyskania pieniędzy na ruszenie z działaniem czy niezbędne zakupy. Z kolei dla Anioła jest to jakaś inwestycja, która jeśli wszystko się uda dostarczy sporo zysków. Inną metodą na finansowanie są różnego rodzaju akceleratory i inkubatory. Dzięki nim początkujący biznesmeni korzystać mogą nie tylko z miejsca do pracy oraz kapitału, ale także bogatych wiadomości osób, które z nimi współpracują, przez to ryzyko potknięcia jest znacznie mniejsze. Poszerz swoją wiedzę tutaj: .
W jaki sposób można finansować ruszające dopiero z działalnością firmy.
Tagi: