Niestety nic nie jest wieczne, choć byśmy byli najpiękniejsi, a nasz samochód najwspanialszy. Nieuchronnie kiedyś my się zestarzejemy, a nasz czterokołowiec będzie musiał być zezłomowany.

Mielibyśmy fart, gdyby udało nam się odsprzedać auto, złomowaniem zająłby się w takim przypadku ostatni właściciel. Jednakże jeśli już nam się przydarzy taka konieczność, musimy być cierpliwi, działać bez pośpiechu. Wskazane jest sprawdzić, czy aby na pewno auto – szczegóły tu… – złom Katowice (jeśliśmy z Zabrza) posiada należyte zezwolenia miejscowego starosty uprawniające do legalnego złomowania. Niestety, jeśli nie przypilnujemy tego, może być, że poniesiemy karę finansową za nie dopilnowania obowiązku złomowania wozu. Podobna okoliczność może zaistnieć, jeśli uznamy, iż warto iść na łatwiznę i sprzedamy nasze auto komuś, kto deklaruje że zajmie się zezłomowaniem za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Lepiej jednak jest przeznaczyć odrobinę swego czasu, i odnaleźć odpowiadający nam Auto złom Warszawa (czy w naszym mieście). Podobne przedsiębiorstwa złomują auta po różnych przejściach. Nie zawsze powodem likwidacji czterokołowca jest jego wiek. Czasami bywa ona skutkiem karambolu. Bez względu na to jakiż był powód kasacji, winniśmy posiadać odpowiednie dokumenty. Oto one: dowód osobisty ostatniego posiadacza auta, w wypadku współwłasności także dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Oprócz tego potrzebujemy: dowód rejestracyjny wozu, kartę pojazdu jeżeli takowa była wydana.

O ile przyjdzie nam złomować wóz firmowy, musimy do podanych dokumentów załączyć KRS bądź wpis do ewidencji gospodarczej. Zadaniem firmy zajmującej się złomowanie pojazdów zduńska wola (jeśliśmy z Gniezna), jest sprawdzenie autentyczności danych zarejestrowanych w poświadczeniach z danymi auta, a więc sprawdzenie numerów podwozia itp.. Firma złomująca ma obowiązek wręczyć nam właściwe zaświadczenia: o unieważnieniu tablic rejestracyjnych oraz zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Następnie w przeciągu tygodnia od dnia kasacji auto złom ma obowiązek wysłać do właściwego urzędu gminy oświadczenie o złomowaniu. Od tego czasu posiadacz wozu ma trzydzieści dni na wyrejestrowanie pojazdu. Pożądane byłoby przed wyrejestrowaniem wozu zapłacić zaległe opłaty za ubezpieczenie, (jeżeli mamy zaległości rzecz jasna) .
Jak wybrać odpowiednią firmę kasującą samochody?
Tagi: