Jakość ma znaczenie. Tymczasem w erze niepohamowanej wziętości sieciówek, stała się ona dla nas mniej istotna. Liczy się zabarwienie, fason, nie liczy się jakość. Podobają nam się małe należności, dajemy się skusić olbrzymim promocjom, sporadycznie zaglądamy na metkę, by przeczytać, co rzeczywiście wybieramy. Zakupy robimy w dużych ilościach i trochę na szybko. Nieraz zdarza nam się przepłacać, o czym nawet nie wiemy, kupując sweter czy koszulę za niemałe pieniądze, a dostając towar z kiepskiego materiału. Dobrze jest jednak nauczyć się roztropnych zakupów. Z jakiego powodu?

szafa z ubraniami
Obojętne, co pozyskujesz – spodnie, sweterek, kurtkę – szczególną uwagę kieruj na ścieg produktu. Linia powinna być prosta a także dokładna. Krzywa linia zaświadcza nie jedynie o masowym towarze, lecz również daje znak, że produkt nie będzie układał się na ciele tak, jak z całą pewnością byś sobie tego życzył – wiem, że potrzebna mi stylistka
. Nie będzie także przedstawiał się prestiżowo. Ważne są także wszystkie wykończenia, szczegóły. Przyjrzyj się kołnierzykowi, mankietom, szyciom, wewnętrznej stronie ubioru – skontroluj, czy dany ciuch jest dopracowany. Jeżeli tak, nabywaj śmiało.

Wystające nici to zmora ciuchów „siecówkowych”. Na ogół banalizujesz sprawę. Niestety sterczące nici źle świadczą o wytrzymałości tego, co nabywasz. Nie wiadomo, czy niebawem coś nie rozpruje się w innym miejscu. Oprócz tego taki „wybrakowany” artykuł z całą pewnością będzie źle leżeć na ciele. Kieruj także uwagę na zagniecenia. Częstokroć na stojakach sklepowych da się dostrzec ubranka, którym bez wątpienia przydałaby się interwencja żelazka. Sądzisz – wyprasuję i będzie git. Błąd! Skoro dany ciuch zdążył się wymiętosić od samego wiszenia na stojaku, w przyszłości też sprawi ci wiele problemów i cały czas będzie wyglądał niczym wyjęty prosto z pralki ustawionej na duże obroty.

sukienka z miękkiego materiału

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Najważniejszy jednak zawsze jest materiał. Czytajmy metki. Nie patrzmy na markę, zwracajmy uwagę na fakty. W najwyższym stopniu korzystne będą materiały naturalne: bawełna, wełna (jak też wszystkie jej pochodne dla przykładu kaszmir), len czy jedwab. A może stylistka? Zakupy ze stylistką są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób które nie lubią wybierać oraz kupować (zakupy ze stylistką poprawią stan mojej szafy).
Jak kupować ciuchy dobrej jakości? Zwięzły przewodnik
Tagi: