Dobór stosownego wzoru domu to niezwykle znacząca kwestia. Propozycja musi pasować do wielkości parceli, wytycznych ustalonych przez urząd konkretnej gminy, również dopełniać żądania właściciela. Projekt domu z dachem dwuspadowym to najczęściej wybierany pomysł przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Budowle mieszczące się w tej kategorii cechuje prosta i zwarta bryła, oraz typowa konstrukcja dachu, co w znamienny sposób oddziałuje na wartość budowy.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+
Przekrycie budowli dachem dwuspadowym sprawia, że pokoje na poddaszu posiadają na ogół jeden spad, dzięki czemu jest możliwość ciekawie urządzać indywidualne pokoje. Dach dwuspadowy to dach energooszczędny, gdyż im mniejsza nawierzchnia dachu, tym mniejsze starty ciepła budynku. Im mniej połaci dachu, załamań, tym mniej mostków termicznych, przez które uchodzi ciepło z domu (domy z gotowych elementów cennik). Estetyka domu z dachem dwuspadowym to również ważny składnik przy wyborze domu. Projekty z dachem dwuspadowym to projekty trwałe i szykowne – . Dobór propozycji z dachem dwuspadowym jest olbrzymi. domy (dom prefabrykowany cena)

Dom niedrogi w budowie i energooszczędny, to dla wielu ludzi wyśniony projekt domu. Projekt domu z dachem dwuspadowym ma zawsze rzeczową, prostą konstrukcję i przejrzysty funkcjonalny kształt. Domki z dachem dwuspadowym tworzą ponadczasowy element krajobrazu, nawiązują do tradycyjnej i solidnej zabudowy, charakteryzuje je elegancka forma architektoniczna.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+

Schemat domu o prostym zarysie budynku opartym zwykle na zarysie prostokąta i z grzbietem dwuspadowym, jest również prosty w budowie, co pozwala często na realizację wielu prac budowlanych systemem oszczędnym. Poddasze w wzorach budynków z takim zadaszeniem jest w stanie być doświetlone oknami dachowymi, czy też lukarnami, co bardzo dobrze oświetla górne pokoje. W tym ostatnim przypadku bryła jest bardziej ubogacona, a poddasze zyskuje na powierzchni użytkowej. Jednocześnie trzeba się liczyć z większymi ubytkami ciepła.

Projekt domu z dachem dwuspadowym to model pożyteczny i tani w budowie, a dodanie poszczególnych detali dodaje budynkowi charakteru.

Funkcjonalne wzory domków
Tagi: