Łucznictwo to dyscyplina sportu znana od stuleci. Jest to sport, który jest w stanie uprawiać każdy. Wspaniałymi zawodnikami są również osoby niepełnosprawne, nawet ociemniałe. Wybór łuku jest uzależniony od zdolności i od gatunku łucznictwa. Dynamika naciągu to moc, jakiej trzeba użyć w celu naciągnięcia cięciwy. Dobór powinno się oprzeć o prywatne fizyczne potencjały. Strzelanie z nazbyt sztywnego łuku jest w stanie zrazić, w najgorszym wypadku doprowadzić do groźnej kontuzji ścięgien, stawów, a nawet kręgosłupa.

strzały
Wybór dobranych strzał (easton powerflight) do łuku, to sprawa wielkiej wagi. Strzała sporządzona z bardzo odpornego włókna węglowego, uwieńczona wykręcanym ostrym grotem. Lotki zazwyczaj są wykonane ze osobliwego sprężystego materiału, dzięki czemu zachowują się nadzwyczaj podobnie do pierzastych lotek, są jednakże więcej wytrzymałe. Na końcu promienia strzały odnajduje się plastikowa nakrywka, mocująca ją na cięciwie. Warto wyekwipować się w komplet jednakowych, stosownie dobranych do łuku strzał easton powerflight.

Uprawianie łucznictwa to nie wyłącznie przyjemność strzelania, ale również utrzymanie sprzętu w schludności. Łuki drewniane raz w tygodniu wskazane jest nasmarować olejem lnianym i trzymać w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła. To samo tyczy się strzał easton powerflight, w wypadku których wiedzieć trzeba dodatkowo o opierzeniu. Jeśli lotka jest zwichrzona, albo pokrzywiona, jest możliwość spróbować zmiękczyć ją nad gorącą parą i delikatnie wygładzić palcami. Cięciwy sporządzone z naturalnych surowców jest możliwość natrzeć woskiem pszczelim.

W czasie strzelania trzeba umożliwić zabezpieczenie sobie i innym ludziom. Łuk i strzały easton powerflight to uzbrojenie i nawet przy względnie niedużych naciągach jest możliwość przy jego zastosowaniu zabić, bądź skrzywdzić. Powinno się mieć na baczeniu swoje zdrowie i nie wykorzystywać nieodpowiednich łuków, żeby nie nabawić się poważnych kontuzji. W żadnym wypadku nie powinno się oddawać strzał z łuku co do którego stanu nie jesteśmy przekonani. Przed strzelaniem właściwym obyczajem jest zrobienie chociażby krótkiej rozgrzewki, co pomoże zapobiec kontuzje.
Dobór dobranych strzał
Tagi: