Posiadanie swojego auta powinno się wiązać z należytym dbaniem o niego na różnych płaszczyznach. Dotyczy to przede wszystkim systematycznego serwisowania, które pozwoli na to, aby samochód zachował długi czas należytą formę i po prostu się nie psuł.

Przede wszystkim należy systematycznie wymieniać wszystkie płyty i oleje, pośród jakich najważniejszy jest olej do silnika. Dochodzą jeszcze do tego filtry, podczas zmiany oleju koniecznie należy filtr także zmienić, ale oprócz tego pamiętać należy o filtrach powietrza i paliwa. Poza tym w przypadku samochodów zasilanych benzyną co określony przedział czasu do wymiany będą także świece zapłonowe, dzięki czemu silnik powinien pracować sprawnie i bezproblemowo. Z rzeczy mechanicznych także do wymiany będzie ich parę. Zależnie od charakteru jazdy co parę lat będzie trzeba zmienić klocki hamulcowe oraz opony, które się wycierają. Z kolei w dość podobnym czasie żywot swój skończyć może akumulator varta, więc konieczne będzie zakupienie nowego- świece zapłonowe ceneo.pl.
varta

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
varta

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jeśli chodzi o wnętrze, to ono wymaga bardziej regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, choć i niektóre elementy również należy w nich zmieniać. Przede wszystkim będzie to dotyczyło filtra kabinowego, od którego stanu będzie zależała jakość powietrza w środku. Jeżeli zbyt długo nie będzie się go wymieniać, to zaczną się na nim gromadzić różnego rodzaju grzyby i roztocza, a to może być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Z tego też powodu należy co roku go wymieniać, przykładowo na filtry firmy mann filter, jakie charakteryzują się wysoką jakością i atrakcyjnymi cenami. Dzięki regularnie wymienianym filtrom cały czas się będzie miało w kabinie czyste powietrze, poza tym można je systematycznie odświeżać przy pomocy najróżniejszych choinek wunder baum. Świeżość i czystość w środku będą również pomagać utrzymać różnego rodzaju środki czyszczące i nabłyszczające- ceneo.pl/14545499.

Systematycznie używane przy desce rozdzielczej i tapicerce powodują, że samochód w środku będzie cały czas prezentował się świeżo i będzie się z nim przyjemnie i miło jeździć.
Dlaczego powinno się systematycznie dbać o swoje auto, jakie będą najistotniejsze serwisowe czynności.
Tagi: