Dzisiaj wiele osób interesuje się różnego typu dyscyplinami sportowymi, dlatego też można mówić o tym, że sport stał się codziennym elementem życia dla dużej części społeczeństwa. Trzeba także wspomnieć, iż sport stał się po prostu modny, o czym świadczy jego coraz szersza obecność niemal we wszelkich mediach.

na treningu

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Największym plusem takiego stanu rzeczy jest fakt, że dbamy o zdrowie i stajemy się bardziej odporni na różne dolegliwości, w tym również te, które określamy mianem cywilizacyjnych.

Nie bój się, nasze linki (http://www.scootive.pl/ochrona/ochraniacze) są niezwykle ciekawe i, co najważniejsze, są zawsze aktualne i przydatne. Jeśli poszukujesz jakichś danych, to na nasze strony.

Mądrze uprawiany sport (Kurs trenerski wrocław) może okazać się nie tylko sposobem na życie, ale również czymś, co pozwoli nam zgrabnie wyglądać i cieszyć się świetnym zdrowiem.

Do jednych z najpopularniejszych sportów należy trening siłowy lub też jakakolwiek forma wysiłku na siłowni. Dużo słyszy się o plusach poszczególnych typów treningu, warto więc przyjrzeć się z bliska któremuś z najczęściej wybieranych.

trener

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Treningiem, który stosuje wiele osób, jest trening obwodowy, który u swoich podstaw ma całkowicie odmienne założenia, niż popularny wśród kulturystów trening dzielony. W rzeczywistości zdarza się często, że po trening obwodowy sięgają osoby początkujące, pragnąc oswoić ciało z ciężarami i skłonić je do systematycznego wysiłku, a jednocześnie chronić się przed urazami, które spotykają każdego, kto zaczyna bez niezbędnej w tym sporcie pokory.

Osoby dopiero zaczynające swą przygodę z siłownią powinny pamiętać, że zwykle trening obwodowy jest dedykowany osobom, które wracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Taki trening powinien w założeniu pomóc w szybkim nabraniu siły oraz masy mięśniowej, chroniąc jednocześnie przez przetrenowaniem.

Jednakże w ćwiczeniach obwodowych głównym założeniem jest to, że ćwiczący zna prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń – bez spełnienia tego warunku można zrobić sobie dużą krzywdę. W tego typu treningu ogromny nacisk kładzie się na ciężkie ćwiczenia ze znacznym obciążeniem, takie jak przysiad, martwy ciąg czy wyciskanie sztangi, a te zestawy są niezmierne trudne technicznie i wymagają dużego doświadczenia.

Trzeba pamiętać, iż trening obwodowy to aktywność, która dedykowana jest szczególnie dla osób zaawansowanych i obeznanych już trochę z techniką ćwiczeń.

Czy trening obwodowy jest odpowiednim zestawem dla każdego?
Tagi: