Zdecydowanie warto sprowadzać produkty z Chin

przez | 21 kwietnia 2022
Szanujmy Chiny, ponieważ to błyskawicznie rosnąca ekonomia, która za jakiś czas będzie zapewne na piedestale. Wiadomo: mieszkańcy Chin są ogólnie w dalszym ciągu stosunkowo niezamożnym narodem, lecz zapamiętajmy, że jeszcze niedawno Chińczycy głodowali, zatem progres jest godny szacunku. Ciężko w takim razie nie docenić Chin, szczególnie, iż w ostatnich latach dostrzec można, że typowo chińskie produkty już nie są wcale kiepskie. Np. spółka Lenovo świetnie obrazuje sukces Chińczyków.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I tutaj trzeba postawić proste zapytanie: w jaki sposób jakoś, choćby trochę, zarobić na rozwoju tego wielkiego kraju? Są naprawdę ciekawe alternatywy. I nawet zwykły żak może zarabiać na chińskim sukcesie!

W końcu niemalże każdy człowiek ma możliwość importować towary z chin – należy posiadać wymagane pieniądze, a oprócz tego sprawdzonego dostawcę. Jeśli dopiero co rozpoczynamy sprowadzać produkty z Chin mamy prawo nie mieć większego pojęcia, którzy dostawcy są w porządku, a którzy najzwyczajniej nieco jakby psują polepszający się wizerunek Chin na świecie. Na całe szczęście na azjatyckich serwisach shoppingowych można bez większego kłopotu szczegółowo sprawdzić sprzedawcę, to akurat nic specjalnie kłopotliwego. Cieszy, że azjatyckie produkty są coraz solidniejsze, choć inna sprawa jest taka, iż w sumie Chiny są coraz droższe, to nieubłagane.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nadal typowo chińska hurtownia internetowa, a naprawdę wiele ich działa, oferuje świetne komórki, ubrania bądź zabawki w coraz lepszej jakości, lecz za takie pieniądze o których w chociażby Polsce moglibyśmy tylko zamarzyć. Niby błyskawiczny wzrost importu z Azji negatywnie działa na polską ekonomię, bo nasza produkcja jest mniej konkurencyjna pod względem cenowym, ale bądź co bądź trudno nie zauważyć, że właśnie tak działa wolny rynek. No inna sprawa to oczywiście to, iż na wszystkie towary z Azji jest naliczane cło oraz pozostałe podatki. A więc profit będzie niższy.