Dlaczego warto odróżniać się uczciwością?

przez | 16 marca 2022
Uczciwość – jest to wartość we współczesnym świecie coraz mniej ceniona. Jednak warto kierować się nią w swoim życiu, nie jedynie ze względów ideologicznych, lecz także dlatego, że to czasem po prostu się opłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdemu z nas przydarzyło się niegdyś dostać mandat. Na przykład za jazdę samochodem – nie ma przecież chyba osoby, która nigdy nie przekroczyłaby prędkości.naciśnij tu lampyilampki.pl lampyilampki.plPodobnie czasami przydarza nam się za kierownicą zrobić coś niemądrego – z roztargnienia, braku koncentracji, braku roztropności. Jeżeli wówczas natkniemy się na radiowóz – z pewnością dostaniemy mandat. Inna sytuacja to jazda autobusem nie mając biletu, co w końcu może przydarzyć się każdemu, wystarczy, iż zapomnimy o odświeżeniu karty miesięcznej.

Chodź tu oraz zobacz dodatkowe informacje (https://aureus.pl/blog/historia-marki-korbanek/) w odniesieniu do niniejszego wpisu. Przeczytasz tam zbliżone materiały, które na pewno Cię zafascynują.

Takie kary finansowe są nieprzyjemne dla większości z nas.

Częstokrotnie też mamy uczucie niesprawiedliwości. W końcu jesteśmy na co dzień uczciwi i absolutnie nie chcemy zrobić niczego złego. Po prostu przytrafił się nam trudniejszy dzień – każdy posiada do tego prawo. Z pewnością pojawi się więc pokusa, aby otrzymany mandat zbagatelizować, aby go nie zapłacić. Musisz jednakże wiedzieć, że nie jest to odpowiedni pomysł oraz dobrze jak najszybciej o nim zapomnieć. W końcu jest dokument taki jak lista dłużników . Można tam trafić nawet ze względu właśnie tak głupiego jak nieopłacony mandat. A z przeciwnej strony konsekwencje figurowania na niej bywają naprawdę poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już kilka lat później. Kompletnie zapomniałeś o zignorowanym parę lat temu mandacie. Właśnie miałeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką i teraz myślicie o budowie domu czy zakupie mieszkania. Chcielibyście wziąć na niniejszy cel kredyt oraz wydaje się, że zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uważa Was za niegodnych zaufania klientów, gdyż znajdujecie się na liście dłużników (lista zadłużonych), a wszystko to przez nieuregulowany wiele lat temu mandat. To mało kusząca perspektywa, prawda? Nawet nie pomyślałbyś, że można mieć tak trudne kłopoty z racji tak drobnej oraz na pozór nieistotnej sprawy. Masz zatem jednak nauczkę, iż nawet takich drobiazgów zawsze warto pilnować i warto starać się być w porządku i wyjątkowo uczciwym. To się naprawdę opłaca.