Tworzenie stron internetowych – przewodnik

przez | 8 września 2021
Nim przystąpisz do nauki czegokolwiek innego aniżeli HTML oraz CSS powinieneś biegle się nimi posługiwać. Umiejąc oba te języki całkiem dobrze możesz już bez kłopotu tworzyć niewiele zawiłe strony internetowe.

Radziłbym nabrać cokolwiek doświadczenia, skończyć 2 lub 3 strony użytkując wyłącznie HTML i CSS.
Teraz czas uczynić kolejny krok. Polecam w tym momencie rozpoczęcie zabawy z PHP. To technologie przynoszące olbrzymie możliwości. Poniektórzy twierdzą, że jest stare oraz są nowocześniejsze podejścia takie jak np.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu interesującego Cię tekstu kontynuuj klikanie w kolejne linki. Po pewnym czasie zapewne odnajdziesz coś fajnego.

JavaScript. Naturalnie mają racje. PHP jest dosyć starym językiem skryptowym jednak jest w dalszym ciągu rozwijany oraz udoskonalany! Sam wszelakie strony www jakie robię są konstruowane na bazie PHP więc faktycznie polecam następnie zająć się tym językiem. Bez wątpienia JavaScript też jest bardzo dobrą technologią i nie raz niezbędną ponieważ posiada możliwości których nie daje nam PHP. Tak naprawdę obie te technologie są ogromnie korzystne jeżeli chodzi o tworzenie stron internetowych jak też umiejętność ich stosowania na pewno przyda się.

złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
tworzenie stron internetowych

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym etapem będzie użycie baz danych. Są one niezbędne przy tworzeniu dużych projektów tj.

Czy poszukujesz świeżych informacji na prezentowany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do tekstu (https://elektryczne.eu/), gdzie znajdziesz fascynujące komunikaty, które zachowasz w pamięci na długo.

sklepy on-line, poradniki takie jak poniższy, bądź olbrzymie portale społecznościowe -projektowanie stron internetowych.

Mają różne funkcje. Służą do przechowywania treść postów na forach, danych użytkowników jak też haseł, danych o zleceniach oraz artykułach w sklepach www oraz wiele, wiele innych. Krótko mówiąc bazy danych są niezbędne dla ogromnych projektów ale również małych stron w rodzaju CMS (takich w których eksploatator może swobodnie edytować treść swej strony).