Jakie walory turystyczne oferuje Świnoujście? Dlaczego korzystnie się tam wybrać?

przez | 9 lipca 2021
Świnoujście to uzdrowisko położone na zachodnio-północnym krańcu naszego kraju, zaraz obok granicy z naszymi sąsiadami z zachodu – Niemcami. Miejscowość określana jest jako kraina czterdziestu czterech wysp, ponieważ faktycznie cały obszar zlokalizowany jest właśnie na tych wyspach. Z tym, że tylko trzy z nich, największe, są zamieszkałe. Są to Uznam, Wolin i Karsibór. Zalety wypoczynkowe i uzdrowiskowe są oczywiste, jednakże poza tym jest w Świnoujściu bardzo istotny port oraz baza marynarki wojennej.

wakacje nad morzem

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
To z tego powodu, iż Świnoujście jest zlokalizowane w tak specyficznym, strategicznym miejscu. Czas letni w Świnoujściu odznacza się klimatem dość zmiennym. Są właściwie okresy sporego ocieplenia, a słońce dogrzewa w takim okresie bardzo miło, jednakowoż mogą się również wydarzyć okresy chłodu oraz deszczu. Na pocieszenie warto dodać, iż opady są tu niezbyt duże, a zimy mniej nieprzyjemne i bardziej do wytrzymania w porównaniu do innych części Polski.

Świnoujście jest popularnym uzdrowiskiem, a to z pewnością ze względu na wspaniały mikroklimat i bogate złoża leczniczych mineralnych surowców . Świnoujście jako uzdrowisko czeka na kuracjuszy o każdej porze roku.

Jeżeli znajdujące się tutaj materiały są według Ciebie zajmujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie również znajdziesz coś wartościowego!

Możemy tu wyleczyć dolegliwości układu oddechowego, układu krążenia i inne jak choroby neurologiczne albo reumatyczne. Ogromny wpływ na wyleczenie wielu dolegliwości ma lokalny klimat, stąd więc poleca się długie spacery po plaży oraz wdychanie nadmorskiego powietrza. Kąpiele słoneczne oraz morskie wpływają zaś zbawiennie na dolegliwości reumatyczne, lecz też na ogólne odstresowanie. Co więcej, plaża w Świnoujściu jest jedną z bardziej wiekowych w naszym kraju. Istnieją miejsca, w jakich jej szerokość może mieć nawet do 130 metrów.

Plaża ciągnie się na odcinku około dziesięciu kilometrów. W okresie letnim woda jest tu niezwykle przyjemna, a jeżeli porównamy pozostałe polskie kurorty nadmorskie, to jest jedną z najbardziej ciepłych. Są tu dwa letnie kąpieliska morskie (). Są dosyć płytkie, a to dlatego, iż występuje zjawisko cofania się morza. Kąpielisko, które jest na wyspie Uznam, od wielu lat otrzymuje tzw.

Nie ociągaj się – jeśli zaciekawił Cię ten post, to nakłaniamy Cię do przejścia do serwisu twórcy (https://aristar.pl/wykladziny-bagaznikowe-cargo-do-samochodow-dostawczych/), by przeczytać następne niezwykłe wiadomości.

“Błękitną Flagę”, jest to międzynarodowy certyfikat przyznawany kąpieliskom, jakie spełniają najistotniejsze kryteria w dziedzinie jakości wody. W każdym roku do Świnoujścia przyjeżdża bardzo wielu turystów, baza noclegowa jest odpowiednio rozwinięta. Hotel w Świnoujściu znaleźć łatwo, ale w sezonie wysokim trzeba rezerwować pokoje znacznie wcześniej.