Konsumpcja wina .

przez | 16 listopada 2021
Do tej pory wino wywoływało skojarzenia z wysmakowaną ekstrawagancją i dworskimi zwyczajami. Nasza narodowa tradycja raczej stroni od aromatycznych doznań oraz rozkoszowania się smakiem. Na większych poważnych spotkaniach rządzi nieśmiertelny kieliszek i gromkie toasty.

Wino, może przez konotacje z arystokracją, która w socjalistycznym ustroju była zdecydowanym wrogiem narodu, kojarzyło nam się z kosztowną ekstrawagancją, na którą nie możemy sobie przecież pozwolić (ważny link.)

wino w skrzynce

Autor: Nicole Rugman
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, w Polsce od zawsze działali wielcy koneserzy tego alkoholu, ale stanowili mniejszość, kreując hermetyczną społeczność. Na ich drogie hobby, ignoranci patrzyli zwykle z pogardą, licząc po cichu, ile kosztują te wszystkie stare butelki, schowane w ciemnych piwnicach.

W końcu, nastały dla nas lepsze czasy i popijanie winka do obiadu już nikogo nie zadziwia. Co ciekawe, co raz częściej decyduje się właśnie ten rodzaj alkoholu, gdy wybieramy się na imprezę do przyjaciół. Dzięki przyłączeniu się Polski do Wspólnoty Europejskiej, nasz kraj zalała powódź dobrej jakości win z najróżniejszych części świata w niezwykle przystępnych cenach. Oprócz tego, większość z nich jesteśmy w stanie teraz znaleźć na regałach naszego ukochanego marketu. Dziś to wino (zobacz: porto tawny) z Hiszpanii króluje na naszych stołach, wypierając tradycyjne wódki (użyteczna strona).

Jeśli jesteśmy fanami tego rodzaju win, warto sprawdzić, w którym miejscu w naszym kraju można je kupić.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu – wejdź w link i przejdź do nowej witryny pełnej zajmujących postów.

Odwiedzając nasze polskie winnice inwestujemy w cały przemysł winiarski, który funkcjonuje w Polsce co raz lepiej.To także zasługa profesjonalnych serwisów internetowych oraz magazynów o tej tematyce.