Reklama w stacjach radiowych jest nadal warta uwagi!

przez | 4 stycznia 2022
Wszelkie plotki o śmierci stacji radiowych są bardzo przesadzone! Rzeczywistość jest taka, że nadal miliony Polaków słuchają ulubionych rozgłośni. Choć to jasne, iż zwłaszcza młodsza część społeczeństwa chętniej wybiera na przykład Spotify.

Stereo, wieża

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Jednakże koniec końców w żadnym razie rozgłośnia radiowa nie jest niszowym nośnikiem. Nawet niech nikt z czytelników w taki sposób nie pomyśli. W szczególności niech przedsiębiorcy nie uważają, że radio to już dawna era. Pomyślmy w takim razie jak spowodować, iż wreszcie zdołamy wykorzystać jakoś niesłabnącą potęgę radia…

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Oczywiście należy reklamować się w przerwach na reklamy! Jeżeli na ten przykład prowadzimy lokal gastronomiczny w Suwałkach – to wyłącznie przykładowa teza, bez wątpienia interesować nas powinna alternatywa zakupu reklamy w lokalnej stacji radiowej. Nadal regionalne stacje radiowe dobrze się trzymają, nie jest powiedziane, że liczą się tylko ogromne, ogólnokrajowe spółki radiowe.

Ta pełna notka również posiada interesujące informacje na przedstawiany tutaj temat. Jeżeli więc Cię on ciekawi – nie czekaj i przeczytaj to.

To bardzo dobra informacja dla tych biznesmenów, którzy chcą promować swoje usługi, towary, ale bądź co bądź ich celem nie jest szastanie forsą.

Generalnie jingle w stacjach radiowych są zwykłe: czyli nic niestandardowego. Jednak to akurat żadna wada, bo głównym celem reklamy jest przekazanie ludziom oferty. W pewnych branżach, zwłaszcza jeżeli to typowo lokalna firma, bez ogólnokrajowego zasięgu, te oryginalne jingle są kompletnie bez sensu. To szczególnie świetnie widać gdy przesłucha się reklamówki dotyczące różnego rodzaju medykamentów dostępnych bez okazania recepty. Choć tak czy siak jingle radiowe powinny być bardzo dobre pod względem jakości, w końcu nie po to inwestujemy pieniądze w reklamę . No czy nie jest tak? To czysto retoryczne pytanie.

Zapamiętajmy, że choć promocja w radiu ma sporo sensu, to tak czy siak dywersyfikacja działań reklamowych jest czymś niezbędnym. A więc rozchodzi się o to, iż przydałoby się tak się zareklamować, aby nie być tylko skupionym na radiu. Właśnie tak być powinno.