Gruntowne porządki – jak sprawić, by nie były zmorą? Kilka prostych porad do zastosowania we wszystkich domach

przez | 3 września 2021
Większość z nas stara się sprzątać raczej na bieżąco. Codziennie usuwamy pojawiające się plamy, myjemy naczynia. Raz w tygodniu myjemy podłogi, ścieramy kurze, przecieramy panele. Raz na jakiś czas, z reguły przed świętami, trzeba jednak zrobić generalne sprzątanie. Umyć okna, zajrzeć do od dawna nieotwieranych szafek, wyrzucić zbędne, zalegające przedmioty. Wyprać dywany oraz zasłony. Dla niejednego człowieka takie porządki stanowią sporą bolączkę. W końcu nie każdy przepada za takimi działaniami.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy sądzą, że są one nudne oraz męczące, zatem chcieliby w całkiem inny sposób spędzić popołudnie.Na szczęście istnieją metody, które pozwolą uczynić generalne porządki chociaż trochę bardziej przyjemnymi. Jakie? Co można zrobić? Warto przydzielić przynajmniej te najbardziej nielubiane czynności komuś innemu, profesjonalistom. Są w końcu firmy, które oferują wynajem sprzętu sprzątającego za grosze, a chętnym – również pomoc w szorowaniu podłóg lub też praniu dywanów. W większych miastach, takich jak Wrocław, Poznań lub Warszawa nie ma z tym najmniejszego kłopotu.

Jeśli przeczytane przez Ciebie w tym miejscu materiały są niewystarczające, to ta wskazówka ze strony (http://www.youtube.com/watch?v=imDrMk2757M) być może okaże się godna Twojej uwagi.

Specjaliści przyniosą własne myjki i odkurzacze oraz za ich pomocą wysprzątają wszystko na błysk. Tak samo – również mycie okien można powierzyć komuś, kto trudni się tym każdego dnia. Tym sposobem zostanie nam już znacznie mniej do zrobienia.Jak jeszcze można ułatwić sobie pracę? Rozdzielmy ją na wszystkich domowników! Zaangażujmy także dzieci.

Sprawdź ten link, ponieważ znajdziesz tutaj absorbujące informacje, które z pewnością Cię zaintrygują – to bardzo użyteczna oferta.

sprzątanie

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przecież też one mogą przynajmniej trochę pomóc, a do tego nawet fajnie się bawić. Dajmy im myjki i odkurzacze oraz poprośmy, aby ogarnęły swoje własne pokoje. W ten sposób nam pozostanie do zrobienia o wiele mniej. Potem w razie konieczności naniesiemy drobne poprawki – i tyle.
I kolejna sprawa – nie przekładajmy porządków na następne dni. Fakt obowiązku ich zrobienia będzie nas wyłącznie stresował i denerwował. A po co, skoro możemy to już mieć z głowy? Już dzisiaj zatem zadzwońmy i zamówmy wynajem sprzętu, a jutro błyskawicznie zabierajmy się do roboty. Kilka dni – i po problemie! A potem pozostanie nam cieszyć się pięknym, idealnie posprzątanym mieszkaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*