Hackathon – a więc, wszystko co warto wiedzieć na temacik tego zagadnienia

przez | 14 stycznia 2022
Czym dokładnie jest hackathon i do jakich osób bywa nakierowany? Gdzie można go znaleźć? Jak wygląda struktura hackathonu? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemiku przeczytasz z naszego nowego felietonu!
Wyścig projektowania oraz hackaton – to nazwy zamienne dla interesującego nas dzisiejszego dnia pojęcia: hackathon.

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Czym tak konkretnie bywa? No cóż, hackathon to jak zostało wspomniane maraton, lecz nie taki, który jest związany z fizycznością, ale z mózgiem. Jest to maraton nakierowany dla programistów komputerowych, wewnątrz których to zarys wchodzą: graficy, informatycy, wytwórcy interfejsów, a także menadżerowie projektów, a ich zadaniem jest wyzbyć się jakiegoś dokładnego problemu związanego z oprogramowaniem.zerknij na opracowanie (oceń)Hackathon „grasuje” zwykle przez weekend, a zadanie konkursowe jest ogłaszane w dniu, kiedy rozpoczyna się zdarzenie i brane są pod uwagę jedynie umiejętności pokazane na maratonie.
Jeżeli chodzi o miejsce hackathonu, to co roczku odbywa się w innym miejscu. W obecnej chwili (dwa tysiące siedemnasty rok), odbędzie się drugi Galileo hackathon Gdańsk miedzy piętnastym a siedemnastym maja. Wewnątrz sieci odnajdziemy więcej informacji na ten konkretny temat, głównie w języczku angielskim, gdyż tego rodzaju zdarzenia odbywają się globalnie. Jeśli chodzi o struktury takiego wydarzenia, to rozpoczyna się od zaprezentowania zdarzenia i przedstawienia problemu.

Później persony tworzą zespoły, zależnie od osobistych umiejętności. Następnie łapią się za problemik.

Kiedy wejdziesz na polecany serwis internetowy, ujrzysz, że zawiera pokrewne wiadomości na opisywany wątek – te dane wciągną Cię totalnie.

Warto wspomnieć, iż hackathon jest w dwóch postaciach: hackathonów (czyli wspominanych zebrań), oraz drogą internetową.