Jakie wady i zalety ma system Linux, z jakich powodów jest tak chętnie stosowany w profesjonalnych serwerach.

przez | 11 lutego 2022
Aktualnie na komputerowym rynku dominują dwa podstawowe systemy. Pierwszym z nich jest znany większości domowych i biurowych użytkownikom Windows, działający w kilku różnych wersjach.

Mieszkanie na sprzedaż

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
PIT

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim wybieranym dość chętnie systemem są różne odmiany linuxa, który bez przerwy zyskuje swoich zwolenników. O ile przy osobistych komputerach można się zastanawiać, który system będzie wydajniejszy, bardziej przyjazny dla użytkownika i da większe możliwości, to w przypadku instalacji serwerowych jak na razie jest jeden zwycięzca. Bo to przecież linux odpowiada za obsługę większości serwerów produkcyjnych, przemysłowych i internetowych. Po pierwsze do jego zalet należą brak opłat, naprawdę ogromne możliwości konfiguracyjne oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu można go stosować w nawet najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach.
rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te cechy sprawiają, że ubuntu server jest bardzo często wykorzystywany w wielu instalacjach które wymagają zaawansowanych i sprawdzonych narzędzi informatycznych. Jednak należy przy tym pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie.

Hej, sprawdź to oznaczenia geograficzne, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Linux jest systemem dającym naprawdę duże możliwości, lecz jednocześnie wymagającym odpowiedniej wiedzy od administratora. Nieprawidłowa konfiguracja może nie zapewnić oczekiwanej sprawności i parametrów, z tego też powodu zajmować się tym powinni wysokiej klasy specjaliści.

Zainstalowany w nieodpowiedni sposób centos server może mieć sporo miejsc, które mogą stać się źródłem kłopotów, dlatego też należy kompleksowo zadbać o to, żeby ktoś doświadczony zajął się opieką nad systemem.