Zacznij swoją przygodę z fotografią! Zapoznaj się z możliwościami innowacyjnych kamer!

przez | 16 sierpnia 2021
Fotografia przeobraża się w coraz częściej wybierane zainteresowanie. Uchwycenie obrazu oczarowuje ciągle nowe jednostki. W jaki sposób zacząć swoją wędrówkę z fotografią?

Przeszkol się z fundamentów fotografii

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc aparat i patrząc na obiekt naszej fotografii częstokroć jesteśmy tak skoncentrowani na głównym przedmiocie, że kompletnie nie zauważamy tego co się dzieje za nim. Z tego powodu wykonaliśmy np. zdjęcie naszej babci, a po jego wywołaniu zauważamy, że stojąca z tyłu lampa wystaje bezpośrednio z głowy naszej modelki, całkowicie niszcząc układ i prezentując się po prostu śmiesznie. Dlatego tak ważne jest świadome widzenie i rozumienie tego co chcemy sfotografować. Inny przykład to zdjęcia nad morzem – miejsce ogólnodostępne, w scenerii bardzo łatwo o widok, którego później nie będziemy chcieli prezentować. Z przemyślanym widzeniem łączy się sztuka kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umieszczenie przedmiotu w centrum ujcięcia, jednakże jest to pomyłka. By dodać zdjęciu ciekawego wyrazu, powinno się zastosować technikę trójpodziału. Jeżeli podczas fotografowania ujęcie nie wyszło się nam, nie ma przeszkód by postarać się skadrować go potem w oprogramowaniu graficznym. Niestety to wyjście nie za każdym razem da nam zadowalające rezultaty. Nie obojętny jest aparat jaki posiadamy.

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Porządny sprzęt posiada wysoką rozdzielczość, co daje zdjęcia w dobrej jakości i umożliwia złapanie większej ilości szczegółów. Takim aparatem bez dwóch zdań jest eos 70d. Bez wysiłku nakręcimy nim także wszelkie rodzinne wydarzenia.

Nie tylko zdjęcie pozwala na zachowanie chwili

Ciekawym gadżetem jest również kamera gopro hero 3. Z jej przymiotów z pewnością skorzystają osoby oddające się rozrywkom ekstremalnym, albowiem ta kamerka jest bardzo mała i mało waży, zatem idealnie pasuje do kasku, etc. Dodatkowo jest wodoszczelna do 40 m. Jej budowa pozwala na mnóstwo eksperymentów z kątem widzenia, a także daje wysoką jakość filmu, zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Producenci zatroszczyli się również o jak najlepszą jakość dźwięku. Sprzęt ma wmontowane WiFi i wejście na kartę pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*