Produkowanie żywności = jak zdobyć eko certyfikat?

przez | 3 września 2021
Polacy coraz częściej chcą prowadzić zdrowy styl życia. Częściej zwracamy uwagę na to jak produkowana jest żywność, którą kupujemy, dlatego rolnictwo ekologiczne zyskuje popularność.

eko certyfikat

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
By taka działalność mogła się cieszyć zaufaniem konsumentów| konieczne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, potwierdzającego ekologiczną uprawę żywności, wolnej od groźnych substancji. Jakie formalności trzeba spełnić, aby móc cieszyć się takim certyfikatem?
W ekologicznym gospodarstwie do uprawy żywności stosowane są odpowiednie metody ochrony gleby oraz wody, jak również nawożenia. W uprawach ekologicznych zabronione jest stosowanie chemicznych preparatów do ochrony roślin. Poniżej podpowiadamy jakie najważniejsze kroki formalne podjąć, by zdobyć eko certyfikat – sprawdź eko certyfikat.

Aby zdobyć certyfikat ekologicznej żywności przede wszystkim trzeba złożyć wniosek o certyfikację i wypełnić formularz o tytule „Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego”. Wzór takiego formularza znajdziemy szybko w internecie|, na strownie www Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych . Wypełniony druk należy wysłać do jednostki certyfikacyjnej – oznacza to równoczesne zawarcie umowy dotyczącej kontroli na podstawie jakiej owa instytucja sprawdzi czy w rzeczywistości zgłoszone gospodarstwo jest ekologiczne. Na mocy upoważnienia wydanego przez MRiRW obecnie w Polsce działa obecnie 10 wydających i cofających certyfikaty żywności ekologicznej.

Nadzór nad nimi prowadzi WIJHARS.

Pamiętaj – stale bądź zorientowany (https://www.metalfach.com.pl/produkty/ladowacze/). Z tego powodu zachęcamy Cię do przeglądnięcia dodatkowego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Nie rozczarujesz się!

br>
Jest nasza strona, na jakiej odnajdziesz ciekawe informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Informacje o zbliżających się kontrolach – terminach i opłatach – są przesyłane w formie aneksów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*