Zostałeś obrabowany? Osłoń się przed utratą własności

przez | 4 marca 2022
Niestety, w życiu większości z nas zdarza się choćby raz, że zostaniemy okradzeni. Sytuacja taka do najprzyjemniejszych nie należy, gdyż często rabunku dopuszczają się persony nam nieobce.

Kobieta

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Także w punkcie zatłoczonym, gdzie est dużo osób możemy stać się ofiarą kieszonkowców, którzy skutecznie potrafią opróżnić nam torebkę. Istotnym jest w takim wypadku, aby wiedzieć co począć w takiej sytuacji.

Najmocniej doskwiera nam, kiedy są skradzione dokumenty (info na temat skradzionych dokumentów). Dowód osobisty, prawo jazdy, karty kredytowe, pozornie te rzeczy są dla złodzieja bezużyteczne. Bowiem pierwszą rzeczą którą robimy w takiej sytuacji, będzie zastrzeżenie kart. Jednak sytuacja prezentuje się nieco inaczej, bowiem skradzione dokumenty będą niebezpieczne w rękach cwanego rabusia. Bowiem wiele pseudo banków przyznaje kredyty gotówkowe na dowód, nie przyglądając się zbytnio zdjęciu na nim pokazanemu. Dlatego fakt kradzieży powinniśmy zgłosić na policję.
ksero

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie należy postąpić w momencie, kiedy zgubiliśmy komórkę. Wówczas przydatna będzie baza telefonów skradzionych.

Spodobał Ci się ten tekst? Zatem czytaj na stronie (https://sklephypo.pl/76-pompy-reczne), co chcesz na nowej witrynie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wtedy, po uzyskaniu dokumentu od policji, że zarejestrowali rabunek, możemy wpisać do niej nasz model. Dzięki czemu złodziej w momencie, kiedy zgłosi się z nim do lombardu, będzie zarejestrowany. Bowiem każdy taki punkt ma obowiązek spisywania kupna oraz sprzedaży (baza ze skradzionymi telefonami). Baza telefonów skradzionych jest aktualizowana przy użyciu numeru seryjnego modelu, którego w żaden sposób nie można wymazać i jest niepowtarzalny. Toteż warto przygotować dokument gwarancyjny, gdzie on widnieje.

Kradzież dokumentów oraz innych wartościowych przedmiotów to szalenie niemiłe zdarzenie.

Jednak kiedy nas spotka, powinniśmy zachować trzeźwy umysł, aby nasze szkody nie były jeszcze większe. Zgłośmy na policje papiery, zablokujmy kartę oraz dodajmy telefon do specjalnej bazy.