Jak motywować się do działania?

przez | 22 grudnia 2021
Większość z nas ma marzenia, które chciałby zrealizować lub planuje sobie targety do realizacji. Niestety w większości przypadków zatrzymuje się to na chwili zapisywania sobie celów.

Co się dzieje, że nie dajemy rady postawić kroczku i w jaki sposób zmotywować się do pracy? Poniżej przeczytasz kilka wskazówek, które z pewnością pomogą ci zrobić postęp w stronę upragnionego celu.

statuetka biznesowa

Autor: DrukXL
Źródło: http://drukxl.pl/

Po co chcesz to zrobić?

Planujesz coś zmienić, zaliczyć bieg, zrzucić parę kilogramów a może wyjechać w podróż do Afryki. Wspaniale, tylko czy to są rzeczywiście twoje pragnienia, a może twoich bliskich? Twój partner kolekcjonuje dyplomy za osiągnięcia sportowe i jest ci niezręcznie, że nie masz totalnie żadnych zdobczy w tej dziedzinie? Nie każdy musi być gigantem w sporcie (podziękowania z dyplomami). Jeśli nie czujesz rywalizacji, odpuść. Nie spinaj się. Bo wytrychem do szczęścia jest pozytywne myślenie i wewnętrzne poczucie satysfakcji z pracy. Nie wybieraj sobie celu, który nie przyniesie ci frajdy. Nie trać cennego czasu na cudze plany. I co, że zgarniesz kolejne trofea za zakończenie biegu, jeśli nie przyniosą ci one szczęścia? Statuetki szklane być może cieszą znajomych, ale ty pragniesz powiedzmy nauczyć się grać na gitarze Odkryj coś, co pragniesz i zdefiniuj to.

Taktyka drobnych celów

Masz już cel. Jest progres. Teraz nakreśl sobie kroki do celu, które przybliżą cię do realizacji taska. Najlepiej, żeby były to konkretne cele. Na przykład co miesiąc odłożę minimum czterysta PLN, aby zebrać w ciągu roku na bilet do Afryki. Znajdę sobie dodatkową fuchę na pół roku i zgromadzę potrzebne pieniądze na podróż. Ogarnę znajomość z trzema ludźmi z miejsca, do którego się wybiorę. Opracuję plan podróży. I tym podobne.

Wyrób sobie nawyk

Najtrudniejszą kwestią jest odbić ze swojej przestrzeni komfortu i ruszyć 4 litery. Stąd niezbędne jest wypracowanie sobie pozytywnych ”nałogów”.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz pomocny serwis (http://www.multibed.pl/kaucja-za-wynajem-mieszkania/) i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Zawieś na lodówce konkretny cel oraz kamienie milowe. Zakreśaj te, które udało ci się spełnić – będą cię nakręcać. Ustal sobie harmonogram działania i także powieś na lodówce. To przestrzeń, którą widzisz codziennie – będzie ci przypominać, że masz coś do zrobienia. Poszukaj jakiejś aplikacji do planowania. Niech nowe nawyki wejdą ci w krew.