Lepiej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy czy wcale?

przez | 23 sierpnia 2022
Wielcy miłośnicy kawy w trakcie dnia są wstanie wypić wiele filiżanek. Są i tacy, którzy ten aromatyczny napój piją w kubkach, prawie na litry. Jak wynika z analiz medycznych, średnia wartość ciśnienia krwi u takich ludzi, a co za tym idzie, szybkość akcji serca, wykazuje niższe wartości. Ma to z kolei związek z mniejszym ryzykiem patologii serca, wad układu krążenia i stanów niedokrwiennych.

Pewien odsetek z nas poznaje rezultaty zaprezentowanych powyżej zestawień medycznych, inni najzwyczajniej w świecie nie potrafią wyobrazić sobie istnienia bez kawy. Bez względu na powód, znaczna część ludności przejawia tendencje klasycznego uzależnienia, a kawa do biura, obok innych niezbędnych elementów, stała się zasadniczym wyposażeniem niemalże każdej placówki. Ponieważ nie każdy ma rano czas, żeby przed pracą usiąść na moment i wypić filiżankę kawy, pierwszym odruchem, jaki wykonujemy po wstąpieniu do biura bywa uruchomienie ekspresu. Unoszący się zapach kawy, bez względu na porę dnia, jest w stanie postawić na nogi nie jednego pracownika. W związku z tym herbata, bądź też kawa do biura tudzież inne akcesoria do kawy i herbaty stanowią krytyczną kwestię. Od niej bardzo często jest uzależniona nastawienie zatrudnionych i powodzenie zadań pod koniec dnia pracy. Nie powinniśmy się temu dziwić, według dziesięcioletnich badań przeprowadzonych przez Centrum badań klinicznych w Paryżu, osoby, które spożywają napoje bogate w kofeinę, takie jak kawa czy herbata, są zdrowsi.

Filiżanka kawy

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
Odnosi się to także do tych wielbicieli kawy, którzy piją ją w ponadprzeciętnych ilościach. Zestawiając wyniki medyczne tych, którzy całkowicie stronią od kofeiny oraz ludzi, którzy nie są w stanie sobie przypomnieć, ile filiżanek zdążyli już właściwie wypić w ciągu dnia, niejednokrotnie nachodzi nas refleksja. Kawa kolumbia excelso do biura, nie ważne czy świeżo palona, rozpuszczalna, mielona bądź ziarnista, stała się rzeczą kluczową, wręcz pożądaną. Biorąc pod uwagę jej smak, aromat, zalety estetyczne, ale również aspekty medyczne – za kwestię niepodlegającą sporom uważa się fakt, iż zasługuje na każdą cenę. Co ciekawe, pomimo wielu nowinek bez przerwy pojawiających się na rynku, klasyczna mała czarna jest uznawana za prawdziwy fenomen wśród napojów. Cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Bez względu na to, w jaki sposób skradła nasze serce, kawa do biura to sprawa kluczowa!