Kilka ważnych informacji w temacie typów biustonoszy i sposobów ich dobierania.

przez | 17 listopada 2021
Odpowiednio dopasowany biustonosz jest niezwykle ważny dla wygody wszystkich pań. Niestety jednak w niejednym przypadku ta część garderoby nie jest dobrze dopasowana do wielkości i kształtu biustu.

Panie nie wiedzą bowiem często, na co zwracać uwagę i wybierają przypadkowe biustonosze, które jako tako pasują. Lecz jak się okazuje, mogą idealnie nie pasować, a skutki tego mogą się objawić za wiele lat. Z tego też powodu należy przed kupnem bielizny zorientować się, jakie są najczęściej spotykane typy biustonoszy i jak prawidłowo należy je dobierać. Dzięki temu będzie można dobrać odpowiedni do swojej sylwetki, rozmiaru piersi i oczekiwań danej pani. A wybór naprawdę będzie ogromny, bowiem różnych odmian biustonoszy jest przynajmniej dziesięć.

biustonosz balkonetka

Źródło: Jagna.pl
Dla pań z małym biustem można przykładowo polecić biustonosz push-up. Ten model posiada specjalne usztywnienia, oraz powietrzne albo silikonowe wypełnienie, dzięki czemu wszystko sprawia wrażenie większego niż faktycznie jest. Ale nie muszą się one ograniczać tylko do tego modelu, ponieważ w pozostałych odmianach również można dobrze wyglądać, pod warunkiem że się je właściwie dobierze. Jednym z najczęściej wybieranych modeli, i to przez w zasadzie wszystkie panie, jest biustonosz – przejdź do strony – balkonetka. Charakteryzuje się on średnią wielkością, nie zasłania całkowicie piersi lecz również nie odsłania ich za bardzo.

Balkonetki są stanikami uniwersalnymi, z powodu swojego klasycznego stroju bardzo dobrze będą się nadawały do codziennego noszenia pod każdym rodzajem ubrania.