Studio nagrań jako perfekcyjny obiekt do robienia jingli radiowych i różnorodnych reklam.

przez | 24 maja 2022
Studio nagrań jest to obiekt z funkcją do wpisu nagrań dźwiękowych, mieszczący przeważnie reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a również część socjalną. Z projektu studio nagrań to mnóstwo wnętrz zaprojektowanych przez akustyka, tak by otrzymaś optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj niektóre studia nagrań dysponują studiami z ultranowoczesnym wnętrzem, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze przepisy budowlane i akustyczne. W jednej sekundzie studio (więcej na tej stronie) nagrań ma możliwość zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe umożliwiają dowolne modelowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy wreszcie różnorakich kryteriów estetycznych reżysera.

=

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone pomieszczenie reżyserki pozwalaja na kontrolowanie tego co dzieje się w środku oraz na efektywną komunikację. Studia wyposażone są dodatkowo w wyizolowane lokum odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla osób pracujących w studiu dostępne są też wygodne garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i produkcją muzyczną, a także realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się też produkowaniem takich rzeczy jak jingle radiowe.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. Jest to przerywnik transmisji, króciutki dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, stosowana przeważnie w programach radiowych jak również niektórych programach tv. Rodzaj spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Miano wywodzi się od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle wykorzystywane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich „wpadających w ucho”. Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie zlecają produkcję dżingli będących oddzielnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań posiadają obszerny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy radiowe, zapowiedzi, obwieszczenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Działają z gronem muzyków, którzy natychmiastowo stworzą dźwięki do zleconej produkcji. Dysponują profesjonalnym sprzętem do recordingu i masteringu.