Sezon bożonarodzeniowy – jak na przykład zaaranżować spotkanie z Mikołajem

przez | 24 sierpnia 2022
Okres bożonarodzeniowym Istnieje jednym z najprzyjemniejszych w całym roku. Już na początku listopada możemy zauważyć w sklepach mnóstwo rozmaitych dekoracji i ozdób. W gigantycznych galeriach handlowych jeszcze przed nadejściem grudnia rozkładane są astronomiczne choinki, które zdobione są ślicznymi bańkami i barwnymi światełkami.

mikołaje z czekolady

Źródło: pixabay.com
Dla dzieciaków szczególny czas rozpoczyna się już 6 grudnia, podczas gdy przypadają mikołajki. Wszystkie małolaty wielbią ten dzień, ponieważ właśnie w tym czasie odwiedza ich poczciwy Święty Mikołaj (link). Smyki wyobrażają sobie tego mężczyznę, jako staruszka z długimi włosami i białą brodą. Nie możemy w życiu uświadamiać naszej pociesze tego, iż taka osoba żyła kiedyś i dzisiaj paczki zapewniają rodzice. Nie ulega wątpliwości, że w późniejszym czasie zrozumie, że ten niezwykły pan, tak naprawdę nie istnieje. Tak długo jak jest to możliwe winniśmy robić wszystko, żeby nasze dziecko wierzyło, że z początku grudnia odwiedzi go Mikołaj. Dobrym pomysłem jest zaaranżowane spotkanie ze Świętym Mikołajem, aby tego dokonać w domku będziemy musieli poprosić o asystę wujka albo dziadka. W tej chwili bezproblemowo w dużym hipermarkecie znajdziemy kompletny strój Mikołaja. W rzeczy samej nie jest to jedyne wyjście. Często się przydarza, iż w kościele, domu kultury albo przedszkolu aranżowane jest spotkanie ze Świętym Mikołajem dla wszystkich dzieci. Polega to na tym, iż rodzice z góry wpłacają określoną kwotę, a wszystkim uczestnikom spotkania nabywane są takie same prezenty.

prezent

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jest to najsensowniejsze wyjście, albowiem małolaty nie przechwalają się między sobą co dostały. Jeśli pragniemy zaaranżować mikołajki w szkole to kwestia wygląda trochę inaczej – zobacz. Przeważnie dzieciaki w wieku szkolnym nie wierzą już w to, iż Święty Mikołaj istnieje. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dzień w jakim podarujemy sobie symbolicznie prezenty. Najlepszym wyjściem jest to, by dzieci wylosowały siebie nawzajem i kupiły drobny upominek, za ustaloną wcześniej kwotę. Pamiętajmy, iż dla każdego bobasa, niezależnie od wieku 6 grudnia jest istotny. Zatroszczmy się o to, aby nasza pociecha dostała jakiś podarunek.