Co należy wiedzieć, kiedy chcemy uruchomić swoją stronę w internecie

przez | 9 lipca 2021
Internet stał się wszędzie obecny, tak naprawdę trudno wyobrazić sobie bez niego życie. W internecie ludzie przeglądają codzienne informacje, przeglądają program telewizyjny albo rozkład jazdy.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnej rzeczywistości doskonale radzi sobie również handel, w obecnej chwili szacuje się, że spora część sprzedaży handlowych firm pochodzić będzie właśnie ze sklepów wirtualnych. W zasadzie każdy, kto będzie miał tylko ochotę, może sobie swoją internetową stronę założyć i publikować na niej co go interesuje, oczywiście w zakresie możliwym przez przepisy prawa i dobre obyczaje. Do uruchomienia swojej strony w sieci internetowej potrzebne są trzy sprawy. Po pierwsze, trzeba zrobić rezerwację na odpowiednią domenę, to znaczy internetowy adres, pod jakim strona będzie widoczna. Najpopularniejsze w naszym kraju obecnie są adresy z końcówką pl, lecz coraz chętnie są rezerwowane końcówki com i eu.

Nie czekaj – więcej informacji czytaj w serwisie (http://www.konstrukcje-reklamowe.pl/kontakt/), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania – szybko na nie odpowiemy.

Poza adresem internetowym trzeba będzie stronę opracować w formie zrozumiałej dla przeglądarek internetowych, to znaczy pod postacią HTML.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim istotnym elementem koniecznym do działania internetowego serwisu jest kupno hostingu, czyli miejsca na serwerze, na którym strona fizycznie zostanie umieszczona, i który to hosting będzie zapewniał obsługę jej wyświetlania. W ofertach hostingowych firm naprawdę można przebierać i dopasować „phrase” (zobacz pozycjonowanie a adwords) odpowiedni do potrzeb (strona www). Jeżeli strona dopiero startuje w wirtualnym świecie i nie planuje się dużej liczny odwiedzających, to spokojnie wystarczy nawet najprostszy z pakietów, kosztujący kilkadziesiąt złotych rocznie. Należy jednak rozważnie i spokojnie znaleźć firmę której zlecimy utrzymywanie strony. Tanie serwery wirtualne niekiedy oferowane są przez niezbyt doświadczone firemki, uruchamiane przez studentów albo uczniów. Kuszą one niską ceną i wysokimi parametrami, lecz niestety poziom usług może postawiać sporo do życzenia. Serwery często pracują mało stabilnie, wieszają się i pokazują błędy, z tego też powodu znacznie lepiej zapłacić kilka złotych więcej ale mieć pewność, że wgrane strony będą się cały czas otwierać, a wszystkie dane zgromadzone w czasie pracy serwisu nie ulegną zniszczeniu.