Sprawdzony urolog – specjalista, który od czasu do czasu jest konieczny

przez | 9 lipca 2021
Przyjęło się twierdzić, że urolog jest specjalistą od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście częściej pacjentami urologicznych poradni są panowie. Lecz sama urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, funkcjonowaniem i problemami narządów moczowo-płciowych. Rozpoznaje i leczy na przykład takie choroby, jak stany zapalne, nietrzymanie moczu, zakażenia, impotencja, stany nowotworowe albo dysfunkcje organów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza moczowego, męskich narządów płciowych lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ urolog zaliczany jest do specjalistów, przed wizytą wymagane jest otrzymanie odpowiedniego skierowania od swego lekarza ogólnego. Gdy będziemy mieli to już w ręce, można w sieci internetowej poszukać poradni która się znajduje w pobliżu, lub, jeżeli planujemy prywatną wizytę, gabinetu, w którym cena będzie dla nas akceptowalna. W internecie można znaleźć także opinie na temat wybranych specjalistów albo całych gabinetów. To przydatna znajomość, lecz nie powinno się jej przeceniać, gdyż wiadomo powszechnie, że komentarze są bardzo niewymiernymi ocenami tego co myślą pacjenci. Interesująca oferta dla kobiet: http://medicus.ie/lekarze.php?d=2ickr_9743777406.jpg|R|W=250]Zdarza się również, że są one wynikiem konkurencyjnych działań, a nie rzetelnymi ocenami napisanymi przez leczone osoby. Tak więc, po wprowadzeniu w wyszukiwarkę słów na przykład pediatra, otrzymamy wykaz gabinetów prywatnych i poradni z wykazem lekarzy o tej właśnie specjalności. Starczy wybrać jeden z adresów i zarezerwować termin wizyty. W przypadku poradni które korzystają z refundacji NFZ termin wizyty będzie zapewne dłuższy niż, gdy będziemy chcieli wizytę w pełni płatną. Trzeba też wykonać badania: .

W obu tych przypadkach, aby http://medicus.ie/badania.phptrzeba się do niej dobrze przygotować. Warto na kartce spisać leki, które się bierze, przebyte w ostatnim czasie choroby oraz wykonane medyczne zabiegi. Trzeba również sobie przypomnieć występujące objawy chorobowe, które występowały do tego czasu, żeby móc przekazać doktorowi bardzo szczegółowe informacje. Może to pomóc szybko i skutecznie zdiagnozować możliwą chorobę i co się z tym wiąże od razu zastosować odpowiednie leczenie.