Rynek szkoleń dla firm

przez | 6 kwietnia 2022
Na rynku szkoleniowym możemy znaleźć w dzisiejszych czasach sporą ilość kreatywnych rozwiązań dla biznesu. Jedną z popularnych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to zostało tak nazwane od początkowych liter słów, które opisują podstawowe zasady, którymi kieruje się ta metoda.

Po pierwsze należy usunąć wszelkie rzeczy, jakie mają możliwość przeszkadzać nam w pracy. Przedmioty te oznacza się zwykle znacznikami w kolorze czerwonym. Po tym lądują takie przedmioty w jednym miejscu, gdzie ocenia sięich wartość podczas pracy. Ten etap nazywamy selekcją. Kolejny etap to systematyka. Teraz należy poukładać wszystko tak, żeby można było z nich korzystać, w zależności od naszych potrzeb korzystania z tych rzeczy. Lokalizacja musi być łatwa aby nie marnować ani jednej chwili na poszukiwanie jakiegoś przedmiotu. Umiejscowienie zawsze musi być dobrze oznaczona.

szkolenie

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeci ważny element całej układanki to sprzątanie. Dzięki regularnemu sprzątania możemy nie tylko odczuwać komfort w biurze ale w głównej mierze mamy możliwość darzyć większym szacunkiem naszą pracę.

Podobała Ci się nasza informacja spod linku (https://www.workservice.pl/praca/konsultant/poznan/)? Jest nam szalenie przyjemnie. Oczywiście mamy zamiar zaprosić Cię do przeczytania kolejnego wpisu o zbliżonym temacie.

Następnym krokiem jest standaryzacja. Polega ona na utrzymaniu wszystkich zasad, które uprzednio zostały wprowadzone. Musimy więc teraz opisać wszystkie zasady, stworzyć odpowiednie instrukcje, harmonogramy, listy kontrolne itp. Ostatnim elementem tej układanki znajduje się samodyscyplina. Musimy w tym momencie permanentnie troszczyć się o to, żeby cały personel chciał zachować wszystkie wypracowane metody.

Do tego wdraża się dużą ilość zasad, których należy się trzymać, żeby osiągnąć najlepsze wyniki – szczegóły na . Można więc powiedzieć, że początkowe trzy elementy takiej metody wdrażają cały system a następnie w czwartej części oraz w piątym etapie stara się utrzymać wcześniejszą technikę. Dzięki stosowaniu takiej metody mamy możliwość uniknąć niebezpieczeństwo wystąpienia pomyłek w trakcie pracy. Poza tym stosowanie z takiego podejścia sprawi, że działania każdego pracownika staną się bardziej efektywne i bardziej skuteczne.

Redukcja kosztów, dużo lepsze efekty oraz wyższy poziom bezpieczeństwa w w firmie to tylko podstawowe efekty wdrożenia koncepcji 5s. Specjalistyczne szkolenia i coaching adresowane są zwykle zarówno do personelu jak i do kadry zarządzającej. Koszty będą niższe, a praca lepsza.