W jaki sposób zabrać się można za samodzielne tworzenie biżuterii, jakiego rodzaju akcesoria do tego są potrzebne.

przez | 9 lipca 2021
Własnoręczne robienie biżuterii wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać na początek. Aktualnie bez żadnych problemów można kupić nie tylko niezliczoną ilość gotowych akcesoriów, z jakich wykonuje się biżuterię, lecz również liczne narzędzia, za pomocą jakich można się pokusić o jakieś bardziej zaawansowane prace.

Inspiracje od Gatty na Sylwestra

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Jeśli ktoś będzie się czuł na siłach, to spróbować nawet może topić srebro i je później walcować, żeby zrobić jakieś elementy. Lecz nie będzie to konieczne, gdyż w zasadzie wszystko kupić się obecnie da w specjalistycznych sklepach. A kupić można praktycznie wszystko, co potrzebne do samodzielnego wykonywania biżuterii, bowiem liczne hurtownie jubilerskie (zobacz hurtownie jubilerskie) mają szeroki asortyment. Oczywiście same akcesoria nie wystarczą do tego, żeby biżuterię zrobić, potrzebne będą jeszcze jakieś narzędzia i sprzęty, oraz rzecz jasna wiedza o tym jak to zrobić. Na szczęście z tym ostatnim także nie będzie żadnego problemu, ponieważ Internet jest pełny najróżniejszych poradników, z których można się dowiedzieć wszystkich tajników.
Jeśli będzie chodzić o narzędzia, to w pierwszej kolejności potrzebne będą różne szczypce, z szerszymi i węższymi końcami, lecz również bardzo przydatne będą reż z końcówką zagiętą oraz obcinaczki. Za ich pomocą da się wygiąć rozmaite druciki czy blaszki oraz przycinać je na właściwy wymiar. Jeżeli ktoś zajmować się będzie chciał robieniem rozmaitych zawieszek albo bransoletek z koralików, to przydadzą mu się także specjalne igły. Mają one trochę inny kształt niż zwykłe krawieckie, przede wszystkim są sporo dłuższe i bardziej sztywne. Dzięki temu nawlekanie koralików będzie bardzo proste i co ważne szybkie.

A można je nawlekać albo na specjalne nici, które również bez problemów zakupić można w każdej z jubilerskich hurtowni, jak również na najzwyklejszą żyłkę wędkarską – okazuje się bowiem że ona także bardzo dobrze będzie się sprawdzać przy takich pracach. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o mocnym, który też się przydaje w wielu sytuacjach, chociaż tubkę warto posiadać w swoich akcesoriach.

Na niniejszej stronie opublikowano warte zainteresowania wątki, ale sprawdź także inne tematyczne wątki (https://noor.pl/pl/page/7/kolekcja/28/Garnitur%20grafitowy), gdyż one również z pewnością Cię zaciekawią.

/J]