Projektowanie reklam outdoorowych

przez | 19 maja 2022
Jeśli mamy firmę to oczywiście chcemy ją promować. Rodzaj reklamy zależny jest oczywiście od typu działalności, budżetu i odbiorców naszych produktów czy usług. Możemy promować się w sieci, w różnego rodzaju katalogach firm, można zamieszczać reklamę graficzną w branżowych serwisach, na blogach albo forach internetowych. Warto jednak wyjść z reklamą także poza internet.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama outdoorowa może przybierać bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są oczywiście billboardy. Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli podświetlane reklamy umieszczane zwykle w ściankach przystanków komunikacji miejskiej, ale także wolnostojące. Mnóstwo płotów czy ścian obwieszonych jest różnego typu bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo siateczkach. Jeżeli idzie o reklamy zewnętrzne, trwalsze niż plakat, to takie właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeśli decydujemy się na tego rodzaju reklamę, musimy przede wszystkim stworzyć projekty, kupić folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, gdzie chcemy taki banner umieścić. Można zlecić całość prac agencji reklamowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Gdzie szukać materiałów?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie bez trudu można znaleźć sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment najczęściej podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do zrobienia materiałów reklamowych. Folie, siatki, wszelkiego typu zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma też większego kłopotu, aby w drukarni zlecić nadrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale. Powinna to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Gdzie można powiesić reklamę?Nie można oczywiście powiesić bannera w każdym miejscu. Dobrze jest zapoznać się z przepisami związanymi z umieszczaniem reklam w naszej miejscowości. Czasami potrzebna jest tylko zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasami konieczna jest również zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga trochę pracy, ale jeśli odpowiednio ją zaprojektujemy na pewno przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy (polecamy pozycjonowanie) – reklama na telebimie w Cieszynie.