Chinosy to jedne z najmodniejszych spodni, są zarówno wygodne jak i eleganckie

przez | 3 sierpnia 2022
Obecnie mamy do wyboru tak dużo modeli spodni, iż chyba każdy wyszuka coś ciekawego. Ostatnio dużą renomę zyskały chinosy, czyli spodnie ze 100% bawełny odznaczające się dwiema skośnymi kieszeniami. Znaleźć je można w asortymencie wszystkich największych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy szyto dla żołnierzy, dopiero później zostały skierowane do ogólnodostępnej sprzedaży.

Kiedy będziesz poszukiwać dodatkowych danych na wątek podnoszony w niniejszym tekście, to wejdź tu erotyczne przebrania plus size – z pewnością te artykuły także Cię zainteresują!

Dzisiaj nabycie chinosów jest bajecznie proste, wystarczy zdecydować się na markę i wstukać w wyszukiwarce na ten przykład: wrangler chino (kliknij ten link), lee chino lub vistula chino. Możemy być pewni, iż rezultatów wyświetli się mnóstwo. Spodnie typu chino są idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią luźny styl, ale ciągle przywiązują znaczną wagę do elegancji. W Internecie odnajdziemy wiele przydatnych sugestii związanych z zasadniczym pytaniem: z czym nosić chinosy? Okazuje się, iż nie ma jedynej właściwej odpowiedzi, może to być marynarka, bluza, a także normalny podkoszulek. Jeśli idzie o buty, to też mamy tutaj niemały wybór, spodnie chino prezentują się znakomicie z szykownymi półbutami oraz z mniej oficjalnymi tenisówkami czy sandałami. W dobrym tonie jest za to podwijanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, przykładowo, na spodnie wrangler chino sygnalizujemy światu, że doceniamy zarówno wygodę jak i elegancję – czytaj tu. Tradycyjne oraz najbardziej rozpowszechnione chinosy występują w kolorze khaki, jednak wyszukanie innej barwy nie powinno być problematyczne, bowiem większość salonów posiada w ofercie wyjątkowo szeroki wybór. Jeżeli idzie o specyficzną nazwę owych spodni, to większa część ludzi zgadza się, że pochodzi ona z Chin, czyli kraju, gdzie na początku te spodnie były szyte.

Obecnie słowo chino odwołuje się w sumie do nazwy tkaniny, a nie tylko do typu spodni. Największą sławą spodnie chino cieszą się naturalnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie klienci bardzo cenią sobie mariaż funkcjonalności z wygodą. W naszych czasach brzmi to zabawnie, ale dawniej zarówno zwykłe jeansy, jak i chino postrzegane były jako mało eleganckie i nie wolno było ich nosić, na przykład, na wyższych uczelniach. Obecnie spotkamy je praktycznie w każdym miejscu, w korporacjach, w urzędach, a szczególnie na uniwersytetach, albowiem spodnie chino stały się symbolem amerykańskich słuchaczy.