Ciężko aktualnie znaleźć dobrą posadę

przez | 18 kwietnia 2022
Ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć dobrą posadę. Wielu młodych ludzi, którzy skończyli wybrane przez siebie kierunki napotykają tutaj duże problemy. Nierzadko ma miejsce, że młody człowiek nie pracuje stosunkowo długi okres czasu, albo pracuje w zawodzie, który w ogóle nie ma nic wspólnego z kierunkiem, jaki ukończył. Źródeł takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim w chwili obecnej jesteśmy w takiej sytuacji, że praktycznie większość młodych osób idzie na studia, w większości uczelnie są bezpłatne, przynajmniej pierwszy kierunek. Ponadto pracodawcy szukają tylko osoby z wyższym wykształceniem.

praca

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Dochodzi często do sytuacji, kiedy osoba szukająca pracownika oczekuje od osoby, którą chce zatrudnić na stanowisku sprzedawcy nie tylko wyższego wykształcenia, ale również władania obcymi językami na poziomie bardzo dobrym. Wykształcenie w dzisiejszych czasach nie jest czymś prestiżowym, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech kierunków, najlepiej z wyróżnieniem, w dodatku dobrze, aby człowiek umiał minimum dwa obce języki na poziomie komunikatywnym i naturalnie przydało by się, aby miał już jakąś praktykę w pracy, chociażby niezwiązanym ze studiami. Wtedy bez wątpienia znajdzie dobrze płatną pracę.

Jednak niestety nie każdy absolwent jest tak wyjątkowo zdolny, żeby być w stanie tyle zrobić. Wielokrotnie obronienie się na jednym kierunku jest trudne samo w sobie i młody absolwent kończy uczelnię wyższą bez dodatkowych sukcesów, znajduje się w sytuacji, gdzie ciężko będzie mu dostać dobrą pracę, a już bez wątpienia w wyuczonym zawodzie.Więcej o pracy na

praca

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkiem oczywiście są kierunki mocno oblegane jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp.

Chcesz zgłębić swoją wiedzę na temat opisany w naszym poście? Zatem namawiamy – kliknij stronę (http://www.visaandwork.com/skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa/) i oglądaj nowe interesujące treści.

Większość profili jednak, głównie humanistycznych, mimo że kształci intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie gwarantuje szybkiego sukcesu zawodowego. Ludzie po takich kierunkach często są w trudnej sytuacji niejako podwójnie – chcąc kształcić się intelektualnie muszą robić to po godzinach, ponieważ zawód jaki mogą wykonywać, przy czym też z trudem, to zazwyczaj zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Trzeba mądrze przemyśleć swoje cele przed wyborem uczelni oraz pomyśleć nad swoimi możliwościami. Warto poczytać o badaniach rynku pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, należy pomóc sobie dobrymi badaniami. Być może niejeden z nas odnajdzie się bardziej wykonując na przykład zawód kucharza. Praca Jaworzno okaże się lepsza finansowo oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.