Chusty, czyli upiększające ubiór modne dodatki

przez | 7 października 2021
Bez względu od pory roku, pogody, okazji szaliki, apaszki i chusty są często pożądanymi dodatkami wzbogacającymi kobiecy i nie tylko ubiór. Są to przeróżnego rodzaju: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do stroju nakrycia głowy, paski i różnego typu biżuteria.

Te i inne dodatki każdy strój czyniąniezwykłym! Są doskonałym uzupełnieniem ubrania, podkreślają osobowość, rozweselają czarne barwy stroju nie tylko pani, lecz również pana ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty – rekomendują nas -, długie szale różnorodnie wiązać na szyi, na głowie, a nawet zastosować w roli paska. Da się nawet w specjalny sposób związując odpowiednio 2 chusty razem wyczarować ładną kamizelkę (lub dość śmiałą bluzkę)! Na rynku możemy zakupić bardzo dużo przeróżnych modnych dodatków.

W internecie możemy znaleźć dużo informacji o trendach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być modną osobą czy też kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Podobno w obecnym sezonie najbardziej modne barwy to pastele.

Modna pani powinna też kupić parę egzemplarzy apaszek, szali czy chust kolorowych w neonowych kolorach. Modne w tym sezonie też będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tzw. szachownicę. Z tego wynika, iż modne znowu będą chusty typu arafatki. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków – Arafata, którego najczęściej noszonym dodatkiem (także do munduru) była właśnie chusta w w czarno – białe kwadraty, dużych rozmiarów.

Zauważyłam też, że dość popularne bawełniane chusty i apaszki na naszych ulicach posiadają ostatnio motywy ludowe, w żywych barwach. Zwykle są to wzory łowickie lub wzory zaczerpnięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak swego czasu w przeszłości, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać podobnie jak zdrowa, rumiana góralka. Możliwe że z tego trendu zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.