Sposoby odróżniania pereł hodowlanych od naturalnych

przez | 19 października 2022
Oryginalna biżuteria dostępna u wielu jubilerów to rezultat troski o wykonywanie świetnych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę lubianą przez kobiety, jakie szukają dla siebie oryginalnych dodatków. Z mody nigdy nie wyszły perły, są w pewien sposób nieśmiertelne. Zrobione z zachowaniem wszystkich standardów obowiązujących w tym temacie perły hodowlane są inne od naturalnych. Jak możemy je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki perłyWygląd zewnętrzny obu rodzajów pereł może jednak wprowadzać w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka nie zauważymy różnicy. Eksperci w zakresie pereł, którzy mają spore doświadczenie, sami nierzadko nie widzą opcji rozróżnienia naturalnych od hodowlanych. Istotną różnicą, jaką wskazują, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. To swego rodzaju jądro, które jest umieszczane ręcznie. Można wskazać dwie metody odróżniania, czyli?

Naturalne czy hodowlane – różnice między perłamiPerły naturalne odróżnimy łatwo od tych sztucznych. Pomocna metoda rozróżniania bazuje w szczególności na stwierdzeniu niejednorodności i różnicy w wewnątrz pereł. Innym sposobem jest technika rentgenograficzna. Opiera się na profesjonalnym sprawdzeniu krystalicznej powierzchni płytek aragonitu.

Kolia z pereł – konieczność czy ładny dodatek?
Obowiązkowe jest w tej sytuacji stosowanie promieni rentgenowskich o odpowiednim nasileniu. Hodowla pereł jest jeszcze popularniejsza także w naszym kraju. Duże znaczenie ma to, że w przypadku pereł hodowlanych można zauważyć pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę i bywają ostro zakończone.

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu wigilia dla dzieci kolejne informacje. Wystarczy wejść w poniższy link.

Jest to blizna po szwie, jaki jest efektem sztucznego woreczka perłowego. Stanowi on niezbędną bazę, która służy równomiernemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła z hodowli dodatkowo podczas naświetlania rentgenem wykazuje plamę o jasnym środku. Pomiędzy elementami przebiega ciemniejsza linia. W ten sposób również można odróżnić ją od tej naturalnej.Zobacz na