Jak wyposażyć niedużą kuchnię?

przez | 4 lipca 2022
Nieduża kuchnia ma taką zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej nazbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu artykułów. Aby wygodnie urządzić małą kuchnię, niekiedy trzeba się jednak nagimnastykować. Efekt może być zdumiewający. Aranżacja niedużej kuchni może być bowiem bardzo wygodna jak też ładna. Jakich zasad musimy przestrzegać?

Meble kuchenne

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie w Warszawie kupić szafy na wymiarJeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie małej kuchni, weź pod uwagę parę konkretnych reguł dotyczących wyboru mebli, kolorystyki jak też sprzętu AGD. Chodzi o to, aby użyte materiały a także kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń. Na metraż kuchni najczęściej nie mamy wpływu, jednak możemy mu optycznie pomóc i zwiększyć.

Dzięki paru kolorystycznym trikom kuchnia wyda się większa aniżeli w rzeczywistości. Ściany pomaluj na jasne odcienie, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej przestrzeni. Wyeksponowanie jednej ściany przez nadanie jej bardziej zdecydowanego odcienia sprawi, że pomieszczenie kuchenne nabierze głębi. W niewielkiej kuchni dobrze jest pomalować listwy przypodłogowe na jaśniejszy kolor niż ściany. Złudzenie większej powierzchni uzyskasz dzięki dobraniu jasnego materiału na posadzkę.

Pamiętaj, że w niewielkiej kuchni wiele dodatków oraz dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z paru przyczyn. Dodatki spowodują, że kuchnia będzie się wydawać ciasna, a poza tym łatwo się zabrudzą. Staraj się też ukryć sprzęty kuchenne w szafkach, tak żeby na blacie było jak najmniej obiektów. Dzięki takiemu zabiegowi nie będzie w kuchni złudzenia chaosu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Meble na wymiar – meble kuchenne w Warszawie
W małej kuchni najlepiej wydzielić strefy na przyszykowanie posiłków, zmywanie i przechowywanie naczyń i produktów. Ważny jest wybór sprzętów. Sprawdzą się wszelkie przeszklenia, które optycznie powiększą powierzchnię. Dobrze jest zainstalować duży, minimum 80-centymetrowy blat kuchenny i zrezygnować z uchylanych tradycyjnie drzwiczek na rzecz osłon przesuwnych. W pasie pod ścianą będzie można wtedy umieścić schowki na łyżki, noże i pozostałe akcesoria kuchenne. Sprawdzają się też szafki i stoliki na kółkach. Szafy najlepiej bezuchwytowe bądź z dyskretnymi uchwytami.

Kiedy urządzamy małą kuchnię warto wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: szafy na wymiar Warszawa lub meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w niedużej kuchni to skarb. Dzięki niemu w kuchni będzie przestronniej. Z tej przyczyny jeżeli masz widną kuchnię, nie zasłaniaj go.O czym warto przeczytać?