Nasza narodowa zaradność jest wysoko ceniona w świecie. Szkoda, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie dostrzegają, jak duży potencjał tkwi w naszych firmach

przez | 9 lipca 2021
Polak posiadający własną firmę to prawdziwy specjalista od radzenia sobie w niesprzyjających warunkach. Ma do uregulowania płatności za multum podatków, musi się obawiać ciągłych kontroli, niezbyt korzystne przepisy i pozostałe ograniczenia, a pomimo to jakoś sobie radzi.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś może powiedzieć, że właściwie kombinuje, co oczywiście będzie wielkim nadużyciem, ponieważ bardziej pasuje tu określenie – że jest obrotny. Jak to bowiem jest, że w kraju, w którym prowadzenie firmy jest dosyć trudne tak dużo Polaków ma własne firmy, a sektor usług w sumie napędza gospodarkę?

Nawet w pewnym dzienniku z Francji jakiś dziennikarz się nad tym zastanawiał, lecz nie znalazł odpowiedzi. Nie dość, iż mnóstwo ludzi wyjeżdża za granicę, że przeżyliśmy dwie wojny światowe, a wcześniejsze wydarzenia (na przykład zabory i nieudane powstania) były uzupełnieniem trudnej historii, iż faktycznie do początku lat 90-tych nie było u nas wolnego handlu, że… Tu więcej: listonoszki ze skóry.

Kobieta z parasolem

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Można by długo wymieniać, lecz fakt ten nie zostawia żadnych wątpliwości.sprawdź ofertę torby z nadrukiem torby z nadrukiemTo najprawdopodobniej nasza genetyczna zdolność do radzenia sobie z trudnymi sprawami, że chociaż nie jest różowo, to jakoś dajemy radę. Nasi przodkowe też mieli ciężko, więc taką umiejętność do wytrwania wyssaliśmy chyba z mlekiem matki. Ktoś może powiedzieć, że przecież nie jest u nas tak wcale negatywnie, że w takiej Hiszpanii czy Grecji jest o wiele gorzej, z tym że, to są inne kraje i wydaje się, że jest tam także odmienne podejście do wielu spraw, też w kwestii prowadzenia własnej działalności gospodarczej. U nas zaś średnie i małe przedsiębiorstwa to każda z branż, od hurtowni torebek, w której jesteśmy w stanie kupić na przykład torebki ze skóry naturalnej, po inne odzieżowe firmy. Sprawdź to: .

To firmy działające na każdym froncie, podatkowe, prawne czy finansowe. To przedsiębiorstwa, jakie odpowiadają na aktualną sytuację na rynku, przykładowo firmy, jakie powstały, ażeby pozyskiwać pieniądze z funduszy europejskich.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię pytania na przedstawiany wątek, to kliknij na optymalne źródło, ono z pewnością Cię zaciekawi.

To wreszcie drobne przedsiębiorstwa, lokalne firmy czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Na każdym froncie możemy odnaleźć naszych przedsiębiorczych rodaków. Dodatkowo, Ci, którzy wyjeżdżają za granicę również dają sobie radę, świadczą o tym przedsiębiorstwa otwierane w Niemczech i Anglii.