Podpowiedź sprawdzonego prezentu czy pomysł na rozkręcenie biznesu? Oryginalna, ręcznie wykonana biżuteria.

przez | 3 listopada 2021
Obecnie mamy zalew wykonywanych masowo przedmiotów, sporo ludzi chce posiadać w swojej kolekcji coś dużo bardziej oryginalnego i niepowtarzalnego. Jeśli i my chcemy sprawić sobie coś unikalnego, skierujmy swoje kroki do sklepu z unikalną, ręcznie zrobioną biżuterią albo sami zacznijmy ją projektować i robić.Unikatowa biżuteria posłuży także za idealny i bardzo cenny podarek.

koraliki

W ostatnim czasie bardzo modne było ozdabianie przedmiotów techniką decoupage.

Jeśli prezentowana kwestia Cię interesuje i musisz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz w linku (http://www.lamalama.pl/kontakt.html) – to trochę inny punkt widzenia na tę sprawę.

Bransoletki lub kolczyki również można wykonać w taki sposób pod warunkiem, że są zrobione z materiałów, na których da się ją zastosować. Wystarczy nabyć gładką bransoletę drewnianą albo bransoletę z plastiku i kilka produktów do tworzenia małych arcydzieł (farby akrylowe, postarzacze, lakiery) i jedyna w swoim rodzaju, unikalna bransoletki rzemykowe może być ozdoba naszej dłoni. Wzorek na bransoletce może być praktycznie dowolny, ważne tylko, aby zakupić pasującą nam papierową serwetkę, której użyjemy do jej wykonania. Zaletą jest to, iż w sklepach z produktami dla artystów zarówno tych stacjonarnych, jak i sklepach www, możemy kupić serwetki pojedynczo, więc jeżeli urzekł nas jakiś motyw, nie musimy kupować całego opakowania. Podobnie z biżuterią z wykorzystaniem korali. Drewniane, z kamieni szlachetnych cy też koraliki Miyuki – wszystko kupimy w sklepach na stronach www, portalach aukcyjnych lub w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach. Dobrze jest od razu kupić dobrą żyłkę i półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii, takie jak zapięcia do naszyjników albo koła do kolczyków. Gdy mamy koraliki Miyuki lub zestaw korali z kamieni szlachetnych, można od razu wykonać sobie ładny komplet – będzie pięknie wyglądać noszony razem (kolczyki z naszyjnikiem i bransoletką), lecz możemy też wykonywać rozmaite ich połączenia. Półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii przyspieszą i usprawnią pracę. W ogóle dzięki takim rzeczom jak półfabrykaty biżuteria może być wykonywana przez każdego, kto się tym interesuje.

rękodzieło

Autor: PERFECTA
Źródło: PERFECTA

Jeżeli robienie biżuterii na własne potrzeby to dla nas za mało, możemy otworzyć sklepik w internecie i promować własne produkty, wówczas biżuterię naszego projektu będzie miał szansę ujrzeć cały glob. Jeżeli otworzymy swoją działalność gospodarczą, wszystkie produkty jak półfabrykaty, zapięcia, korale czy nawet zip locki będziemy mogli zakupić w cenach hurtowych na fakturę i zaliczyć do kosztów prowadzenia firmy. Trzeba jedynie wyszukać hurtownię z korzystnymi cenami, wklepując w przeglądarce na przykład „półfabrykaty biżuteria” czy „zapięcia i żyłki”. Zobacz też .